Астрономи знайшли джерело загадкових сигналів з космосу

Магнетари – це особливий вид нейтронних зірок
Вчені заявили про те, що їм вдалося знайти можливе джерело швидких радіосплесків (FRB) – сигналів з космосу, походження яких довгий час залишалося загадкою для дослідників. На їхню думку, сплески можуть продукувати магнетари.
Про це повідомляє Science Alert.
В ході дослідження вчені простежили за спалахами магнетара XTE J1810-197. За їх словами, вони демонструють «незвичайну схожість» з FRB. Цього недостатньо, щоб однозначно стверджувати, що загадкові сигнали є наслідком активності магнетарів, але на даний момент це найбільш правдоподібне пояснення їх природи.
На даний момент відомо не так багато магнетарів: вони існують лише близько 10 тисяч років. XTE J1810-197 – один з найбільш незвичайних магнетарів. Він відноситься до числа чотирьох подібних зірок, які продукують радіохвилі, але тільки він робить це з перервами. Магнетар був відкритий в 2003 році і тоді вчені зафіксували радіохвилі, які виходять від нього, а в 2008 році він загадковим чином притих. Але в грудні минулого року XTE J1810-197 чомусь знову прокинувся.
Вперше швидкі радіосплески були помічені в 2007 році, проте визнаного пояснення вони не отримали до цих пір. Невідоме і їх джерело: воно можуть розташовуватися і в нашій Галактиці, і за її межами, і навіть на Землі, формуючись технічними пристроями.
Нагадаємо, електромобіль Tesla Roadster пролетів навколо Сонця по еліптичній орбіті. Машина знаходиться в космосі вже півтора роки і рухається зі швидкістю понад 42 тис. км/год.
Потужний спалах від того, що великий астероїд врізався в Юпітер, випадково зняв на відео астроном-любитель з Техасу Ітан Чаппел. Зважаючи на все, астероїд вибухнув у щільній верхній атмосфері планети.
Коментарі — 0