Курс російської валюти впав услід за нафтою

Курс російської валюти впав услід за нафтою
Російська валюта почала дешевшати слідом за нафтовими котируваннями, що напередодні пережили безпрецедентне падіння

На 10.05 ранку 21 квітня за один долар дають 76 рублів, євро коштує 82,35 рубля

На Московській біржі на початку торгів рубль впав у відношенню до долара і євро. У перші хвилини долар піднімався вище 76 рублів і за станом на 10:05 торгується на рівні 76 рублів рівно, євро коштує 82,35 рубля. Про це свідчать дані Московської біржі.

Зазначається, що основні російські індекси також падають. Індекс Мосбіржі опустився на 1,40%, а РТС - на 3,59%.

Російська валюта почала дешевшати слідом за нафтовими котируваннями, що напередодні пережили безпрецедентне падіння. Вартість травневих ф'ючерсів на американську нафту WTI опускалася до мінус $37 за барель, після чого повернулася до позитивних значень.

І хоча американська нафта до ранку вівторка повернулася до позитивних значень, проте ситуація змусила серйозно дешевшати і інші сорти і нафтові контракти. У негативну зону на деякий час пішов і російський сорт Urals.

Еталонний сорт Brent, від якого розраховується вартість Urals, опустився нижче $24 за барель. Падіння у відношенні до закриття попереднього дня перевищило сім відсотків.

Як повідомлялося, вчора, 20 квітня, вартість квітневого ф’ючерсу WTI вперше в історії досягла негативних значень. На закритті торгової сесії вартість бареля становила мінус $37,63.

Причина настільки глибокого падіння ціни на нафту саме в США в тому, що країна на місяць стала епіцентром епідемії коронавірусу, а її експортні потужності не дозволяють позбутися від надлишків нафти.

Ситуація з місцем в сховищах в усьому світі лише трохи краще, ніж у США і іншим маркам нафти загрожує катастрофічні падіння. Негативна ціна (з урахуванням податків, зборів і транспортних витрат) вже зустрічалася в цьому місяці в деяких регіонах (в тому числі в самому початку квітня - в Росії). Ціна російської нафти Urals залежить від ціни Brent, а тому вона дешевшає і дорожчає разом з нею.

Поки епідемія в більшості великих країн не закінчиться, нафта з поставкою в найближчому майбутньому буде коштувати дуже дешево. Ситуацію з цінами поки не зможе виправити навіть рекордне скорочення видобутку в рамках картелю ОПЕК +. Країни домовилися знизити світовий видобуток на 10%, а попит вже впав більш ніж на 20%. Угода не може підвищити ціни, а може лише зменшити темпи заповнення сховищ.

Американська влада обіцяє скоро поступово скасувати карантини, а тому нафту WTI з поставкою в червні варто очікувати більше 20 доларів за барель. Потім почнеться відновлення світової економіки, хоча зростання нафтових цін і будуть заважати накопичені за час кризи запаси. 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: