Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Нобелівського лауреата позбавили почесних звань через расистські заяви

  • Розсилка
  Джеймс Вотсон отримав Нобелівську премію за відкриття структури молекули ДНК - Нобелівського лауреата позбавили почесних звань через расистські заяви
  Джеймс Вотсон отримав Нобелівську премію за відкриття структури молекули ДНК

  У лабораторії «Колд Спрінг Харбор» наголосили, що погляди Вотсона не підкріплені наукою, і позбавили професора почесних звань

  Американський вчений Джеймс Вотсон, який отримав Нобелівську премію за відкриття структури молекули ДНК, заявив, що завдяки генам середній інтелект білих людей вищий, ніж інтелект чорношкірих. Через це його позбавили почесних звань лабораторії «Колд Спрінг Харбор».

  Скандальну заяву 90-річний Вотсон виголосив  в одній з телевізійних програм, пише «Громадське».

  Зазначимо, що це не перше подібне висловлювання вченого: в 2007 році він сказав, що майбутнє Африки «сумне», бо соціальна політика в цих країнах передбачає, що інтелект населення не поступається європеоїдній расі, але, на думку вченого, це не так.

  Професор зауважив, що сподівається, що всі люди рівні, але водночас додав: «Хто мав справу з чорношкірими підлеглими, той знає, що це не так».

  Тоді Вотсон втратив посаду в лабораторії «Колд Спрінг Харбор», але після вибачень за ним зберегли почесні звання, зокрема звання почесного канцлера установи.

  Проте у телевізійній програмі, шо вийшла на початку січня в США, Вотсон зазначив, що не відмовився від своїх поглядів.

  У лабораторії наголосили, що ці погляди не підкріплені наукою, і позбавили професора почесних звань.

  До слова, раніше у Нідерландах затримали учасників акції проти помічника Святого Миколая. На думку протестувальників, образ помічника Святого Миколая експлуатує расові стереотипи.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ