рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Стрілки Годинника Судного дня за рік не зрушили з місця

  • Розсилка
  <p>До &laquo;ядерної півночі&raquo; залишилося, як і раніше, дві хвилини</p> - Стрілки Годинника Судного дня за рік не зрушили з місця

  До «ядерної півночі» залишилося, як і раніше, дві хвилини

  Фото: «Тасс»

  За 70 років існування Годинника стрілки на ньому змінювали своє положення 23 рази

  Стрілки символічного Годинника Судного дня не стали переводити, і вони, як і раніше, показують 23:58.

  Про це 24 січня на прес-конференції у Вашингтоні заявила Рейчел Бронсон - президент американського журналу The Bulletin of the Atomic Scientists, на обкладинці якого Годинник вперше з'явився в 1947 році, пише «Тасс».

  Таким чином, до «ядерної півночі»залишилося, як і раніше, дві хвилини.

  «Хоча Годинник і не був переведений із 2018 року, це не повинно сприйматися як ознака стабільності, але стати попередженням лідерам і громадянам усього світу», - підкреслила Бронсон.

  «Людство сьогодні стикається із двома екзистенційними загрозами, кожна з яких викликає надзвичайну стурбованість і вимагає негайної уваги», - йдеться в поширеній на прес-конференції заяві вчених.

  «Основними загрозами є ядерна зброя і зміна клімату, за останній рік небезпека зросла через інформаційну війну з підриву демократії в усьому світі», - вважають вчені.

  Під час прийняття рішення про переведення стрілок видавці журналу, а також його Рада піклувальників, до якої входять 15 лауреатів Нобелівської премії, керуються кількома факторами: ядерними погрозами, зокрема можливістю проведення теракту з використанням атомної зброї, наявністю зрушень у переговорах із ядерного роззброєння і нерозповсюдження, станом справ у мирній атомній енергетиці. У січні 2007 року було прийнято рішення про те, що буде враховуватися і небезпека, яку представляє для людей зміна клімату планети.

  За 70 років існування Годинника стрілки на ньому змінювали своє положення 23 рази. Годинник уже раз - у 1953 році - показував без двох хвилин північ. Так учені-атомники відреагували на проведене Вашингтоном у жовтні 1952 року випробування водневої бомби. Найбільше - на 17 хвилин - стрілки були відсунуті в 1991 році на хвилі оптимізму, що виник після закінчення холодної війни.

  Востаннє стрілки Годинника переводили в січні 2018 року.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ