Через шантаж Росії ЄС зобов’яже країни скоротити споживання газу на 15%

Через шантаж Росії ЄС зобов’яже країни скоротити споживання газу на 15%
Росія готує нову газову аферу в Європі

ЄС підготував план «Економія газу для безпечної зими» щодо скорочення попиту

Європейський Союз запропонує країнам-членам скоротити споживання природного газу на 15% з наступного місяця через побоювання, що Росія може припинити постачання палива. Про це повідомляє Bloomberg.

Цю мету буде закріплено в постанові, що супроводжуватиме план «Економія газу для безпечної зими» щодо скорочення попиту, який Єврокомісія має оприлюднити у середу. Постанова надасть комісії право оголосити загальносоюзну тривогу, коли існує значний ризик серйозної нестачі пропозиції чи різкого стрибка попиту.

Цей захід вимагатиме схвалення з боку держав-членів, яких комісія може запросити вже наступного тижня під час екстреної наради міністрів енергетики.

За словами дипломатів, велика група країн виступає проти обов'язкових скорочень, стверджуючи, що національні уряди вже мають плани дій у надзвичайних ситуаціях і скорочуватимуть попит незалежно від того, чи вони зобов'язані це робити з боку ЄС.

За словами трьох дипломатів ЄС, добровільних обмежень буде недостатньо.

Згідно з попередньою оцінкою комісії, з якою ознайомився Bloomberg, до 1,5% валового внутрішнього продукту регіону можуть опинитися під загрозою у разі суворої зими.

Комісія виходить з того, що Росія не відновить постачання в повному обсязі трубопроводом «Північний потік-1», який був закритий з початку цього місяця на ремонт. До початку ремонту трубопровід працював приблизно на 40% потужності.

Нагадаємо, Росія розіслала клієнтам у Європі листа про форс-мажору щодо роботи «Північного потоку-1». Це означає, що документ може бути використаний для відмови від сплати штрафних санкцій. Лист посилив побоювання в Європі, що Москва може не перезапустити трубопровід після закінчення періоду технічного обслуговування у відповідь на санкції, введені проти Росії у зв'язку з війною в Україні.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: