Андрій Дудченко Протоієрей

Як постувати під час війни?

В Україні багато християн оголосили 2024 рік роком посту і молитви за перемогу і мир
фото: Depositphotos

Піст – прояв щирого покаяння та смирення перед Богом

На початку березня 2022 р., після початку повномасштабного вторгнення, Синод Православної Церкви України благословив можливість послаблення постових обмежень у їжі аж до повного їх скасування тим, хто зі зброєю в руках захищає Україну від агресора, а також біженцям та усім, хто переживає скрутні обставини. До цих категорій можна додати й тих, хто працює важко у тилу, адже тягар війни сам по собі є надто виснажливим, і Церква закликала не накладати на людей подвійного тягаря.

Водночас приклади Святого Письма закликають до посту в часи серйозних криз та війни. Коли сила-силенна ворогів наближалися до Єрусалима, цар Іосафат оголосив піст по всій Юдеї (2Пар. 20:3), і Господь тоді визволив Свій народ. Книга Есфирі також свідчить про піст у часи загрози знищення народу.

Піст – прояв щирого покаяння та смирення перед Богом (Есф. 4:3). Господь звертається до нас через пророка Іоїла: «Наверніться до Мене всім серцем своїм у посту, плачі і риданні. Роздирайте серця ваші, а не одяг ваш, і наверніться до Господа Бога вашого, бо Він благий і милосердний, довготерпеливий і многомилостивий» (Іоїл. 2:12-23).

У перших числах лютого цього року під час Українського молитовного сніданку у Вашингтоні один із капеланів Конгресу США засвідчив, що від початку повномасштабної війни щотижня постує за Україну: щоп’ятниці до 15:00 тільки п’є воду. Це давня форма християнського посту: нічого не вживати до «дев’ятого часу». Разом із ним так постує певна кількість людей у Конгресі.

В Україні багато християн оголосили 2024 рік роком посту і молитви за перемогу і мир. Це добрий приклад об’єднання у діяльності заради спільної мети. Тільки спільними зусиллями ми можемо подолати цю страшну навалу, коли знайдемо сили змінити себе, здолати неправду, корупцію, нечистоту, роз’єднання – виправити все те, що заважає нам бути повною мірою людьми. І пора посту для цього – чи не найкраща.

Піст – це свідчення про серйозність наших стосунків із Богом. Це час, коли ми відкидаємо багато другорядних речей, щоби звільнити себе для головного – того, що робить нас справжніми.

Читайте також:

Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома». Відповідальність за матеріали в розділі «Думки вголос» несуть автори текстів

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Лобісти Московської церкви в Україні винайняли американського адвоката Роберта Амстердама. Його вимоги вже шокували українських депутатів
Лист з погрозами депутатам. Московська церква вдалася до безпрецедентного кроку
«Історія здатна навчити»
Миротворці у рясах зрадників
«Зло перемагає тоді, коли добрі люди залишаються бездіяльними»
Ми засуджуємо агресивну ідеологію «русского міра». Закликаю покласти край духовній окупації України
Військовий Віктор Пилипенко. «У мене був секс зі священником»
«Знаю геїв серед священників». Військовий Віктор Пилипенко відповідає патріарху Філарету Інтерв'ю
Парламентський комітет планує розглянути заборону Московської церкви в Україні в березні
Заборона Московської церкви. Соратник Зеленського дав обіцянку
«Патріарх Філарет не вручав особисто Пилипенкові медаль та не знав про його «гріховні схильності», – зазначено в заяві церкви
УПЦ Київського патріархату анулювала нагороду військовому через його сексуальну орієнтацію
Вселенський патріарх Варфоломій та очільник ПЦУ, митрополит Київський і всієї України Епіфаній у 2021 році
Вселенському патріарху – 84. Епіфаній розказав про унікальність Варфоломія
Свято-Покровська церква в селі Сутківці збудована у XV-XVI століттях
Суд зобов’язав УПЦ МП повернути державі старовинну церкву на Хмельниччині
У Болгарії триває похорон патріарха Неофіта
У Софії проходить похорон патріарха Болгарського Неофіта (відео)