Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Кошти слід витрачати на підтримку молодих виконавців, а не на Міністерство інформації

  • Денис Казанський

   Журналіст

  • Розсилка
  Кошти слід витрачати на підтримку молодих виконавців, а не на Міністерство інформації

  Гроші в Україні є. Тільки витрачати їх потрібно розумно. Чудова практика - підтримувати таланти, допомагати тим, хто вже щось зроби

  Побачив новину, що україномовна пісня вперше очолила чарт в українському сегменті ютубу. Трек «Плакала» гурту Kazka набрав 10 млн переглядів.

  Сходив за посиланням і на свій подив виявив, що мова йде навіть не про відеокліп, а просто про аудіозапис. Тобто хтось просто залив музику, прикріпив картинку і в такому вигляді пісня дійсно набрала 10 млн переглядів (а точніше - прослуховувань).

  Це дуже круто, тому що на ютубі немає ніяких квот, там усі поставлені в рівні ринкові умови, і в лідери вибивається той, кому вдається справді зацікавити глядача. Крім того, люди на ютубі зазвичай дивляться кліпи. А тут українська пісня обігнала російськомовних конкурентів навіть без відеоряду. Був би якісний кліп - переглядів було б ще у 3-4 рази більше.


  Радісно від того, що в Україні з'являються нові якісні виконавці, яких люди слухають не через квоти, але при цьому сумно, що зняти свій кліп, який би конкурував з російськомовної попсою, їм вже не по кишені. Ось де знадобився б який-небудь грант від держави, але його немає...  Як на мене, дати таким талановитим виконавцям мільйон гривень на кліп - набагато корисніше, ніж витрачати 800 млн гривень на рік на безглузде Міністерство інформації. Ефект буде куди більше.

  Гроші в Україні є. Тільки витрачати їх потрібно розумно. Чудова практика - підтримувати таланти, допомагати тим, хто вже щось зробив. Погана практика - викидати гроші у чорну вирву чергового марного міністерства. Якісна музика, кіно і література українською мовою - найкраща агітація за Україну. Набагато більш переконлива, ніж листівка, газета або рекламний борд. Невже це так складно зрозуміти?

  Гадаю, сінєкура для Юрія Стеця сильно не постраждала б, якби отримала з бюджету не 800, а 700 мільйонів грн. А 100 млн можна було б віддати на підтримку молодих виконавців та письменників. Результат був би більш відчутний. А так маємо сумну ситуацію, коли у 2018 році українська пісня вперше (!) очолює український чарт. Та й та дивом.

  Джерело: блог Дениса Казанського

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Микола Сунгуровський
  Микола Сунгуровський

  Директор військових програм Центру Разумкова

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Тарас Возняк
  Тарас Возняк

  Головний редактор незалежного культурологічного журналу «Ї»

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ