Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  «ДНР» зайшла в тупик

  • Ярослав Грицак

   Український науковець, історик і публіцист

  • Розсилка
  «ДНР» зайшла в тупик

  Окупаційна «влада ДНР» опублікувала статистику по демографічній ситуації в «республіці». За 7 місяців смертність склала 20227 осіб, з яких 63 дитини до 1 року. Народилися за цей час всього 6112 немовлят. Окуповані території вимирають

  Демографічні показники - це найбільш переконливі показники сталого розвитку будь-якої території. Люди вмирають, це стається з усіма нами. Загальна тенденція світу за останні 100 років - це зменшення рівня смертності, а вслід за ним зменшення і народжуваності. Це дуже тривалий механізм. Україна перейшла його за Радянського Союзу у 1960-ті роки. І з того часу тримається тенденція, що у нас постійно поганий баланс у зв’язку зі смертністю.

  Але у випадку з «ДНР» - це ситуація не просто загальносвітова чи українська, а ситуація поза будь-якою нормою. Це тупик. На всі такі речі можна впливати. На Заході впливають соціальними інструментами і механізмами, тому що тривалість життя є головним інтегральним економічним показником. Всі розвинуті країни мають низьку смертність.

  Схід переважав демографічно до 2013 року, але загальна тенденція була не на його користь.  Ситуація в «ДНР» показує, що якість життя там катастрофічна. Про це свідчить висока смертність. А по-друге, що може ще трагічніше, ті, що керують цією «державою», не мають ані інструментів, як на цю ситуацію впливати, і що ще гірше, навіть не мають уяви, які це за інструменти. Тому я звичайно не можу тішитися, що люди вмирають. Те, що я бачу - ще одне підтвердження тому, що це утворення не є життєздатним.

  Загальносвітова тенденція, яка є в Україні: всі капітали - і людський, і фінансовий, переміщуються зі сходу до центру і на захід. Це постіндустріальне суспільство, де головний прибуток виробляється з сервісу. Якщо пам’ятаєте, 40 років тому у Британії були великі страйки шахтарів, тому що кожна така індустрія в неї збиткова, економічна ситуація погана, заробітна плата низька. Уявіть собі, що ці регіони в Англії створили би якусь «Манчестерську народну республіку»...

  Тобто індустріальні регіони все більше занепадають, вони не мають майбутнього. А у випадку з «ДНР», ця ситуація зашкалює. «ДНР» - це цивілізаційний застій.

  Джерело: Обозреватель

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Богдан Яременко
  Богдан Яременко

  Голова правління «Майдан Закордонних Справ»

  Костянтин Машовець
  Костянтин Машовець

  Координатор групи «Информационное сопротивление»

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ