Якою мовою вчитимуться українські школярі?

  Влада, Міністерство освіти, Комітет освіти ВРУ та деякі громадські активісти хочуть продовжити в освіті політику і традиції «папєрєдніків»
  21 червня в комітеті освіти ВРУ затверджуватимуть правки до Законопроекту про освіту, а насправді, прийматимуть курс України на побудову Українського світу, або ж на заморожування ситуації та подальший розвиток російської мови через формулювання «навчання мовами національних меншин поряд з державною мовою», що є неконституційним
  • Лариса Ніцой

   Письменниця

  • 20 Червня, 16:01
  • Розсилка

  Влада, Міністерство освіти, Комітет освіти ВРУ та деякі громадські активісти хочуть продовжити в освіті політику і традиції «папєрєдніків»

  21 червня в комітеті освіти ВРУ затверджуватимуть правки до Законопроекту про освіту, а насправді, прийматимуть курс України на побудову Українського світу, або ж на заморожування ситуації та подальший розвиток російської мови через формулювання «навчання мовами національних меншин поряд з державною мовою», що є неконституційним формулюванням. Бо, згідно з рішенням Конституційного суду України, НАВЧАННЯ (весь процес) в Українських закладах освіти може бути тільки українською мовою, а мови меншин МОЖУТЬ вивчатися.

  Однак Міністерство освіти, комітет освіти ВРУ, та деякі «громадські активісти» наполегливо вже в четвертий законопроект просувають неконституційне формулювання. Пояснюють це всупереч логіці, здоровому глузду та чинному рішенню КСУ, мовляв за правильне формулювання «навчання українською мовою і вивчення мови меншини» не проголосують депутати Верховної ради і що це начебто порушує якісь міжнародні домовленості. Мовляв, ми комусь пообіцяли, що залишимо безмежні права російській мові в країні без змін.

  Засідання Комітету відбудеться 21 червня о 15:00 за адресою Київ, вул. Грушевського 18/2.  Прошу всіх небайдужих виступити на захист рішення Конституційного Суду України, якому вже 18 років, і яке систематично роками порушували посадовці всіх рівнів, та вимагати привести формулювання статтей і пунктів Законопроектів про освіту відповідно до рішення КСУ та прийти під стіни парламентського комітету на Грушевського 18/2.

  Українська освіта потребує невідкладних проукраїнських змін, бо саме в освіті закладається наше українське майбутнє. Тут і тепер.

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди співпадають з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Тимчук
  Дмитро Тимчук

  Народний депутат України (Народний фронт)

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Костянтин Машовець
  Костянтин Машовець

  Координатор групи «Информационное сопротивление»

  Віктор Небоженко
  Віктор Небоженко

  Директор соціологічної служби «Український барометр»

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ