рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Якби на місці Зеленського був «якийсь дурник»…

  • Андрій Любка

   Український письменник

  • Розсилка
  Якби на місці Зеленського був «якийсь дурник»…

  Як усе-таки добре, що на чолі нашої держави не «якийсь дурачок», а Володимир Олександрович Зеленський!

  Уже півтора місяця спливло з часу проведення «прес-марафону» Президента Зеленського, а одна його фраза досі не дає мені спокою. Того дня ґарант Конституції заспокоював суспільство, пояснюючи, що «…був би на моєму місці якийсь дурачок», то було б зле, і акції «Ні капітуляції» мали б сенс, але, на щастя, все гаразд – на чолі держави в нас саме Зеленський.

  Ще через два тижні на зустрічі з бійцями добровольчих батальйонів у Золотому Володимир Зеленський доступною мовою пояснив солдату і всій країні, що він не «лох» і не «лопух». Та й узагалі, йому вже 42-й рік пішов. Такий аргумент нам крити нічим.

  Та все ж ця моторошна фантазія не дає мені спокою, тож я дав волю своїй письменницькій уяві і змоделював ту трагічну для України ситуацію, коли на її чолі під час війни став би «якийсь дурачок».

  Тож що б він робив насамперед? Ясна річ, починати треба з великого, тому він першим указом порушив би Конституцію і незаконно розпустив Верховну Раду.

  Щоб плюнути в обличчя людям, які брали участь у Революції Гідності (психоаналітик би сказав: він сам на Майдан не виходив, йому за це соромно, тож підсвідомо хоче всіляко цю подію збезчестити), керівником своєї Адміністрації призначив би людину, яку люстрували в рамках Закону «Про очищення влади».

  На всі інші посади попризначав би своїх бізнес-партнерів, однокласників і родичів друзів дитинства. В РНБО пішли б перевірені концертами й корпоративами кадри. Ключовим радником із міжнародних питань призначив би компаньйона з кіно- чи будь-якого іншого агробізнесу. Маючи навколо таких «спеців», одразу встряв би в найбільший геополітичний скандал планети і поставив під знак питання майбутнє нашого стратегічного партнерства зі Штатами.

  Створив би преференції своєму давньому другу й партнеру, за дивним збігом обставин – ще й олігарху і власнику телеканалу, який і напрацював йому рейтинг. Постив би фотографії з ним, дозволяв коментувати все на світі і ставити цим під загрозу наступні програми МВФ в Україні.

  Хоча в кадровій політиці перевага надавалась би людям без досвіду й профільної освіти, на одному посту залишився б старий «професіонал». Арсен Аваков. Не дивно, що розслідування резонансних справ минулих років не просунулися б ні на крок, зате з’явилися б нові – наприклад, підпал хати екс-очільниці Нацбанку.

  Від успіху й рейтингів новому Президенту зривало б дах, тож він би поводився по-хамськи, «тикав» усім і «ставив на місце». Щоб у світі не виникало сумнівів, хто в домі хазяїн, Генерального прокурора називав би виключно «своїм хлопцем».

  На переможній хвилі узурпував би владу в парламенті, віддавши абсолютну більшість комітетів своїй партії.

  Чинив би тиск на неугодних мерів великих міст, зокрема пробував собі підпорядкувати столицю. Мерів-«сєпарів» не чіпав би.  

  Намагаючись започаткувати процес повернення українців із закордону на батьківщину, вітав би на рідній землі Портнова, Богатирьову, Онищенка.

  Ворогами в своїй риториці призначив би попередню владу, а не Путіна чи Росію.

  Розпочав би процес «розведення військ», і не зупиняв його навіть за умови, що наших солдатів далі продовжують обстрілювати і вбивати. Мир буває й таким!

  Завів би країну в «нормандський капкан», після якого окуповані території можуть повернутися в склад України на російських умовах.

  Вірив би в «мирний план» Путіна.

  Уявив я це, і аж страшно стало, холодний піт на чолі виступив.

  Як усе-таки добре, що на чолі нашої держави не «якийсь дурачок», а Володимир Олександрович Зеленський!

  Джерело: Zbruc

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Олексій Арестович
  Олексій Арестович

  військовий експерт

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ