рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Шевченко – містична постать для України

  • Євген Нищук

   Міністр культури України

  • Розсилка
  Шевченко – містична постать для України

  Усе, що в моєму житті пов’язано з Шевченком, завжди супроводжувалося певними містичними збігами.

  Усе, що в моєму житті пов’язано з Шевченком, завжди супроводжувалося певними містичними збігами. Окрім шкільного та університетського вивчення творчості Тараса Григоровича доля наблизила мене до його образу у театральному вимірі – я грав молодого Шевченка "петербурзького", або, як казав режисер вистави Сергій Проскурня, "фестивального" періоду, тобто до заслання. І у своєму усвідомленні я намагався відтворити його не людиною-монументом, не людиною-пам’ятником, а реальною особою – дуже цікавим, різноплановим, різностороннім.

  У той період Шевченко постав перед великим вибором: будучи досить успішним і заможним, він змушений був або просити своїх покровителів, щоб вони за нього заступилися, і відповідно обіцяти, мовляв, "більше так не буду", або відмовлятися від усього. Він відмовився і вибрав все-таки заслання. І цей вибір з одного боку прирік його на великі муки, страждання і пришвидшив фізичну смерть, а з іншого – увіковічнив його на віки.

  Я також дуже часто задумувався над моментом вибору у той чи інший період, зокрема і в час Революції Гідності також. Більше того, якщо говорити про Майдан, то переломний момент цих драматичних, але історичних подій відбувся дуже близько до дати 9 березня – 200-річчя з Дня народження Тараса Шевченка. Згадайте, коли Віктор Янукович і компанія втекли з країни, – між цими датами усього два тижні. І це не простий збіг!

  Шевченко, який на сцені Майдану був увесь час позаду нас на портреті, у віршах на щитах майданівців – грав роль своєрідного полководця. Доля України містичним образом пов’язана з його особистістю, з певними символами, датами, періодами. Багато подій, які співпадають з днем його народження, смерті, значних сторінок його життя, – завжди пов'язані зі знаковими подіями в Україні: починались визвольні рухи, боротьба українців за власну гідність і свободу. Тарас Шевченко сам та його слово і нині продовжує мати пророчу силу, яка впливає на формування суспільства і нашої нації.

  Источник: Сегодня

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Павло Подобєд
  Павло Подобєд

  Історик

  Сергій Тихий
  Сергій Тихий

  Журналіст

  Зоя Казанжи
  Зоя Казанжи

  Громадський діяч

  Олег Тітамир
  Олег Тітамир

  Президент ГО «Українська організація захисту споживачів послуг»

  Сергій Борщевський
  Сергій Борщевський

  Письменник, дипломат, експерт Центру дослідження Росії

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ