рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Яєць не було, але зустріли файно. Як Зеленський в Тернопіль їздив

  • Володимир Омелян

   Ексміністр інфраструктури

  • Розсилка
  Володимир Зеленський представив нового голову Тернопільської ОДА Ігоря Сопеля - Яєць не було, але зустріли файно. Як Зеленський в Тернопіль їздив
  Володимир Зеленський представив нового голову Тернопільської ОДА Ігоря Сопеля

  Не шукайте зуб мудрості, особливо, якщо його ніколи не було

  Так що ж було у Тернополі?

  Щойно переглянув офіційне годинне епічне відео наради за участю Президента України і представлення нового очільника області громаді області.

  Якщо Зеленський показав еліті майстер-клас, як треба проводити вибори і перемагати на них, то всі його публічні виступи і наради - це майстер-класи, як НЕ можна проводити наради і керувати державою. Взагалі слухати Вас перестануть...

  Було цікаво спостерігати, як новий очільник області дякував «за високу довіру та аванс» і запевнював в особистій відданості та налаштованості на результат стандартними совковими штампами. Від цього пересмикнуло самого Зеленського, а тернопільчани відверто усміхалися. В цьому краї совків здавна не люблять.

  Далі - дискусія. Стандартно, перше питання і найгостріша полеміка - дороги. Якби Зеленському готували матеріали, а він їх читав, то питання і відповіді могли б бути зовсім іншими. Зеленський, наприклад, знав би, що у 2018 році область отримала рекордне фінансування на 1,6 млрд грн (з них на завершення нового транспортного коридору GO Highway - понад 1,1 млрд грн). У цьому році фінансування склало близько 500 млн грн.

  Які дороги і скільки відремонтовано - про це теж є детальні звіти.

  Тернопільчанам, безумовно, було дуже цікаво почути, що Зеленський удвох з Гончаруком за три місяці збудували 130 км зі 200 км між Запоріжжям і Маріуполем. Щоправда, ті, які знаються на дорожньому будівництві, прекрасно знають, що якби не було Дорожнього Фонду, належного фінансування, проведених тендерів, готових до робіт компаній, то Зеленський і Гончарук, навіть разом із усією студією 95 Кварталу, чайником і віником ремонтували би Н-08 ще років з 10 і після власної відставки, яка вже не за горами.

  Ще раз нагадаю, у період 2016-19 рр ми відбудували понад 10 000 км, з них лише у 2018 р - близько 4 000 км.

  По автошляху Н-08 у 2016-18 рр ми підготували всю відсутню документацію, провели тендери, збудували 70 км. На 2019 виділили 1,6 млрд грн, відбудували ще 80 км. І лише завдяки додатково виділеним влітку більше 1 млрд грн вдалося достроково добудувати решту 50 км, який будували приватні компанії в рамках проведених нами тендерів.
  Безумовно, відремонтовані нами дороги ще можна буде не раз відкривати. Але люди прекрасно знають, коли вони почали їздити нормально щодня. А для Зеленського, який прилетить туди вперше літерним рейсом - це, безумовно, новина.

  Зеленський останні два тижні розповідає, що за 3 місяці збудував 130 км. В Україні - 169 000 км доріг. За три місяці відремонтовано 130 км, 0,076%?

  Як добре, що Дорожній Фонд працює окремо від його логіки і розуміння. Бо інакше дороги би латалися «чортами» і занепали ще більше.

  Зеленському вкотре на зустрічі нагадали: в Україні близько 30% пального продається без сплати акцизів, в чорну!

  Переведемо це в абсолютні цифри: на 2020 в Дорожній Фонд підуть 100% акцизу з пального, що орієнтовно повинно скласти 75 млрд грн. 30% чорного ринку - це ще близько 22 млрд грн, які додатково могли б піти на ремонт доріг у 2020 і тоді Дорожній Фонд складе майже 100 млрд грн.
  Але цього не буде, бо Зеленського влаштовує існуюча ситуація, коли є легальні і чорні імпортери. Щонайменше, він про неї знає чудово вже декілька місяців. І нічого не змінив! Достатньо було просто набрати Баканова...

  Щодо Укрспирту. Знову дуже багато гарних слів. Щирих здивувань (взагалі-то, для Зеленського будь-яка новина - як вперше).

  Є факт: Україна може отримати потужну галузь, яка сплачуватиме в бюджет додатково більше 10 млрд грн. Зараз - декілька десятків млн офіційних платежів з мільярдами в тіні. Всі знову стурбовано цокають язиками, сподіваючись, що бізнес-концепція одного горілчаного короля спрацює. А якщо ні? А свого розуму немає? Зробити правильно не для когось - а для держави?!

  А загалом, поїздкою гаранта в Тернопіль задоволений.

  Яєць не було, але зустріли і вітали файно, по тернопільськи.

  Як резюме: не шукайте зуб мудрості, особливо, якщо його ніколи не було.

  Джерело: блог Володимира Омеляна

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Ніна Кур'ята
  Ніна Кур'ята

  Журналістка

  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Олександр Деркач
  Олександр Деркач

  Банкір, бізнесмен

  Сергій Згурець
  Сергій Згурець

  Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express

  Сергій Грабовський
  Сергій Грабовський

  Політичний аналітик

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ