Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Події 9 березня: не принюхуйтеся, майданом не пахне

  • Сергій Тихий

   Журналіст

  • Розсилка
  Сутички у Черкасах. Скрін-шот з відео - Події 9 березня: не принюхуйтеся, майданом не пахне
  Сутички у Черкасах. Скрін-шот з відео

  Для того, щоби протест виріс в український Майдан необхідна умова - підтримка столиці. Ви вірите, що кияни «підуть на цю оперету»?

  У Києві, на Банковій троє правоохоронців поранено, у Черкасах – таких уже 22... Що незвичного й алогічного в усіх повідомленнях про безлади 9 березня за участі Національного корпусу? А от що: поранені є, а затриманих - немає. Не скажу, що ніколи в подібних ситуаціях так не було, але я щось не пригадую. Карну справу порушено, погрози міністра Авакова покарати винних оприлюднено – а де щось більш реальне, інформаційно поживне за ці «обов’язкові вправи»? Між тим, - «імена, паролі, явки» - це взагалі не проблема при сучасних технічних засобах, які безумовно були задіяні і на Банковій (100 м. від Адміністрації Президента), і в Черкасах (захід за участі Президента України). Доба минула – нічого не відомо. Може, «затриманих» треба було спеціально готувати заздалегідь, аби знали, що говорити слідчому?   Подібний маскарад, який маскується зацікавленими силами, під «народний гнів» - це не новина для сучасного світу. Але ті ж французькі «жовті жилети» все-таки виглядають натуральніше. І головне, Франція, її влада не видаються такими вже беззахисними проти них, поліція «жовтим» хуліганам жорстко протидіє, затримує їх десятками. А у нас? А в Україні все це залишає враження аматорського спектаклю з витраченими на постановку хорошими грошима – однострої, взагалі екіпіровка, транспорт, сцена в серці столиці – при абсолютній бездарності драматургів, режисерів і акторів.

  Втім, маємо те, що маємо. Поліція і Внутрішні війська, чий очільник публічно дозволяє собі дослівні і досудові оцінки, на кшталт, «праведный гнев о коррупционном преступлении справедлив», а з іншого боку - Армія, що не має конституційного права втручатися в подібні речі, і СБУ, у якої, хоч і є силові структури, але з масштабами МВС – явно неспівставні… Звісно, не все в такій ситуації вимірюється кількістю «штиків», є й інші чинники впливу, зокрема, залаштункові домовленості, позиція партнерів і союзників України у світі, але ситуація тривожна, неприємна. І все це нам треба пережити, пройти по лезу, не порадувати різнокаліберних рашистів матеріалізацією їх нічних фантазій. А для того, щоби почуватися впевненіше, треба собі нагадувати: перевороту не буде, а Майданом тут і не пахне. Для того, щоби протест виріс в український Майдан необхідна умова - підтримка столиці. Ви вірите, що кияни «підуть на цю оперету»? Отож.

  Джерело: Блог Сергія Тихого

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Володимир Ар`єв
  Володимир Ар`єв

  Народний депутат

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Віктор Каспрук
  Віктор Каспрук

  політолог

  Єгор Соболєв
  Єгор Соболєв

  Народний депутат України

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ