Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Хто винен у скандалі з е-деклараціями?

  • Тимофій Милованов

   Почесний президент Київської школи економіки

  • Розсилка
  Е-декларування - Хто винен у скандалі з е-деклараціями?
  Е-декларування

  Кожна сторона звинувачує іншу і ніхто не хоче визнавати свої помилки та погоджуватись на компроміс

  1. Деякі окремі популярні антикорупціонери. Вони вирішили монополізувати право на боротьбу з корупцією (тільки ми є правильними борцями). Застосовують низькі стандарти аргументів (звинувачують на емоціях, а не фактах, ігнорують презумпцію невинності). Не поважають право інших на іншу думку (атакують тих хто не вважає боротьбу з корупцією єдиною

  Найважливішою реформою). Поводяться як шоу бізнес (ефіри, скандали, постійний хайп та драма). Адвокують екстремальне декларування (декларувати мають всі держслужбовці і все що тількі можна і постійно і публічно).

  Результат - дискредитація антикорупційного руху в очах частини суспільства та зменшення суспільної та експертної підтримки. Також, створення ворогів серед великої частини бюрократії та влади, навіть тих хто не є корупціонерами.  2. Деякі офіцери міжнародних донорів та організацій. Вони підтримують екстремальне декларування та фінансують деяких окремих антикорупціонерів, які поводяться дуже странно.

  Результат - певна делегитимізація цих організацій та окремих офіцерів серед частини суспільства та експертного та політичного середовища. Створення підгрунття для зайвих конфліктів в суспільстві та між міжнародними організаціями, урядами та Украінською владою.

  3. Українська влада, особливо депутати, президент, та прем‘єр. Вони постійно розповідають як вони хочуть вирішити проблему з е деклараціями, але насправді роблять протилежне. Найгірше, що вони керуються бажанням помсти до деяких окремих антикорупціонерів з пункту 1, але всі це розуміють. Це делегетимізовує владу і зменшує її суспільну підтримку.

  Результат - боротьба з корупцією не дуже відбувається (чи сталось щось з головою однієї партії чи одним заступником голови адміністрації за не декларування членів сім’і, коханців та коханок з якими вони живуть? Ні!), влада втратила в підтримці та ще раз посварилась з іноземними донорами та урядами, антикорупційних рух зменшив свою легітимність, а порядок денний перейшов від боротьби з корупцією в вищій влади до декларацій активістів. Звичайно, кожна сторона звинувачує іншу і ніхто не хоче визнавати свої помилки та погоджуватись на компроміс.

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Олексій Арестович
  Олексій Арестович

  військовий експерт

  Ігор Ейдман
  Ігор Ейдман

  Соціолог

  Олег Тітамир
  Олег Тітамир

  Президент ГО «Українська організація захисту споживачів послуг»

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ