рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Нищук анонсував найбільші культурні події року

  • Розсилка
  Євген Нищук - Нищук анонсував найбільші культурні події року
  Євген Нищук

  Мінкультури запустить директорат з питань мистецької освіти

  Міністр культури України Євген Нищук розповів про діяльність свого відомства у 2018 році, а також проанонсував найбільші культурні події, які відбудуться у 2019-му.

  Про це він розповів на прес-конференції.

  «Діяльність команди міністерства культури не повинна вимірюватися лінійкою постсовєтських стандартів. Ми справді довели, що можемо долати певні стереотипи, що можемо гуртувати біля себе топових культурних менеджерів, професіоналів і культурну тусовку в тих процесах, які є важливими», - зауважив Нищук.

  Він зазначив, зокрема: важливо те, що змінюється ставлення українців до сфери культури, як і ставлення чиновників інших відомств, інших високих кабінетів.

  «І з уст перших осіб держави, особливо впродовж останніх двох років, ми дуже часто чуємо слово «культура», - констатував міністр.

  Водночас він зауважив, що у великому інформаційному просторі через засилля загальнополітичних питань питання культури губляться.

  «Нам справді іноді бракує вашої уваги. А нам це важливо для того, щоб отримати певний фідбек і щоб це помітили інші відомства - міністерство фінансів, міністерство економіки, депутатський корпус. Для того, щоб вони побачили реакцію і - найголовніше - згодом великий результат від того, що ми інвестуємо в людський капітал», - звернувся Нищук до журналістів.

  Щодо новин він поінформував, зокрема, що цього року Мінкультури концентруватиметься на якісних перетвореннях у вищій мистецькій освіті і запустить директорат з питань мистецької освіти.

  «Я гарантую, що зроблю усе, щоб наші талановиті діти могли отримати як гідну освіту, так і відбутися після її закінчення», - пообіцяв міністр.

  За його словами, великі культурні події 2019 року «всі не охопиш».

  «Але якщо говорити про маркери цього року, то я хотів би запросити долучитися до Міжнародного музейного форуму у червні. Це дуже важливо, буквально 26 числа Павло Гудімов і Олександр Ройтбурд будуть презентувати нову концепцію реформування в музейній галузі. День Європи на Софійській площі - у травні. Далі - національне представлення України на Венеційському бієнале сучасного мистецтва в головному павільйоні «Арсенал». Ще потужнішою обіцяє бути вже традиційне національне представлення на Франкфуртському книжковому ярмарку. У вересні відбудеться «Молоде бієнале сучасного мистецтва» у Харкові. А в листопаді ми запрошуємо на головну подію у сфері креативних індустрій - третій Міжнародний форум «Креативна Україна», який уже став експертною платформою для обговорення розвитку моди, ремесел, ІТ-технологій, дизайну, цифрового контенту», - підкреслив Нищук.

  Джерело: Укрінформ

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ