Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Епідеміологи виявили на Сумщині інфекцію, від якої немає ліків

  • Розсилка
  Епідеміологи виявили на Сумщині інфекцію, від якої немає ліків

  Після перенесеного захворювання виробляється довічний імунітет

  На Сумщині зафіксували рідкісну інфекцію туляремію, від якої немає вакцин в Україні. Про це повідомляється на сайті Сумського обласного лабораторного центру.

  Лабораторні дослідження підтвердили наявність цієї інфекції у гризунів, кліщів та у довкіллі.  «У поточному році з біологічного матеріалу, доставленого з Охтирського району, виявлений позитивний результат у високих титрах, що свідчить про необхідність підвищеної настороги як медичних працівників до діагностики захворювання, так і населення області», - йдеться у повідомленні.

  Туляремія – гостра інфекційна хвороба тварин і людини, яка характеризується ураженням лімфатичної системи, шкіри, селезінки; утворенням множинних гранулематозно-некротичних вогнищ у різних органах, лихоманкою і загальною інтоксикацією. Після перенесеного захворювання виробляється довічний імунітет. Збудник туляремії – туляремійна паличка.

  Основне джерело інфекції для людини – гризуни.  Певний час для профілактики туляремії у людини використовувалася жива туляремійна вакцина, яка на сьогодні відсутня на території України. 

  Джерело: УНІАН

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ