Мінцифри відповіло на заяву хакерів про злам «Дії» та пояснило, які дані можуть продавати в мережі
У міністерстві закликають українців не піддаватися паніці
Оголошення про продаж «злитих» даних українців внаслідок кібератаки у Міністерстві цифрової трансформації вважають провокацією та продовженням гібридної війни.
«Україна продовжує захищатися у гібридній війні. Основна мета ворога – підірвати довіру до влади фейками про вразливість критичної інформаційної інфраструктури та «злив» даних українців. Про це тиждень тому вже повідомляв Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки», – зазначили в Мінцифрі.
У міністерстві наголошують, що, починаючи з минулих вихідних в інтернеті постійно з’являються оголошення щодо продажу даних, нібито отриманих під час кібератаки, що відбулася з 13 на 14 січня. «У тому числі багато з них стосуються продажу бази даних «Дії». Такі оголошення мають на меті не тільки залякати суспільство. А ще й дестабілізувати ситуацію в Україні, зупинивши роботу державного сектору», – кажуть у Мінцифрі.
У відомстві нагадують, що користувачами мобільного застосунку «Дія» є 13,5 млн українців. Він не зберігає персональних даних, а лише відображає те, що зберігається про них у відповідних державних реєстрах. Відвідувачами порталу «Дія» є понад 13 млн українців, а не 2 млн, як зазначається в оголошеннях.
У міністерстві закликають українців не піддаватися паніці. «Усі персональні дані перебувають під надійним захистом у держреєстрах. А оголошення про можливість купити дані, отримані після злому 14 січня, є аферою: шахраї продають старі дані, що скомплектовані з багатьох джерел, які були злиті до 2019 року», – зазначили у Мінцифрі.
Зараз українські кіберспеціалісти мають об'єднатися, щоб протистояти загрозі та нейтралізувати противника, нагадали у відомстві.
Нагадаємо, в соцмережах розповсюдилась інформація про нібито злив даних користувачів «Дії». Дані 2 млн користувачів хакери нібито «продають» за $15 000.
Нагадаємо, у застосунку державних послуг «Дія» запускають сповіщення про нові кредити та перевірку кредитної історії.
Як відомо, 14 січня хакери вночі атакували урядові сайти і «Дію».
Коментарі — 0