Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  «Русскій мір академіка»: соцмережі обурив виступ Толочка у Москві

  • Розсилка
  «Русскій мір академіка»: соцмережі обурив виступ Толочка у Москві

  Почесний директор Інституту археології України вважає себе «частицей русского мира»

  Українські користувачі соцмереж негативно відреагували на виступ у Москві українського академіка Петра Толочка, який заявив, що Київ є історично російським містом, з якого нібито і почався «рускій мір».

  З такою заявою він виступив в Кремлівському палаці під час російського народного собору, на якому був присутній президент РФ Володимир Путін і патріарх РПЦ Кирило.

  «Чому я тут, на Весвітньому російському соборі? Передусім тому, що я вважаю це даниною поваги моєму другові Валерію Ганичеву, який творив разом із вами цю організацію. На жаль, він пішов від нас, але я віддаю йому данину пам’яті своєю присутністю тут. По-друге, тому що я вважаю себе часткою Русского міра. Русскій мір починався не з Московського царства. Він народжувався на берегах Дніпра, на давній Київській Русі», - пояснив Петро Толочко свою участь у заході.

  Також він в ході виступу неодноразово називав Україну «Малоросією», і, відповідно, українців - «малоросами», без яких «ми не можемо собі уявити радянську історію».

  «Свого часу я навіть пропонував дати Русскому міру другу назву - Східнослов’янський православний світ. Вона більш нейтральна, хоча, по суті, та ж сама, і, звісно, цей світ включає в себе й мою рідну Україну. Хотів би сподіватися, що час безладдя завершиться й історія викермує на битий шлях. Не знаю, що нам робити в Брюсселі або Вашингтоні, я там чужий, але я свій у Москві й Петербурзі, і таких в Україні мільйони. Мені приємно, що процес нашої співпраці, почавшись Бог знає коли, не закінчується й сьогодні. Зараз у залі сидить Василь Семенович Лановой (народний артист СРСР і РФ, - ред.), і він мені сказав: «Ну що, почекаємо ще трошки?». Думаю, почекаємо. Історична правда не дозволить розірвати нащ кровний союз східнослов’янських братських народів!», - заявив Толочко.

  Патріарх Кирило у відповідь заявив, що Україну в царський час називали Малоросією не через намагання її принизити, а тому що Київ був матір’ю міст руських і джерелом руської цивілізації.

  Як відомо, доктор історичних наук, професор Петро Толочко є почесним директором Інституту археології НАН України, іноземним членом Російської академії наук, а також членом президії Всесвітнього російського народного собору. Раніше він очолював Інститут археології (1987-2017), займався дослідженнями походження східних слов’ян, історії Київської Русі та середньовіччя. З 2005 року Петро Толочко очолював Партію Політики Путіна.

  Раніше «Главком» повідомляв про малоросійський демарш на «Русском соборе»

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ