Зеленський опублікував спогад про Дмитра Павличка

Зеленський опублікував спогад про Дмитра Павличка
Помер Дмитро Павличко
фото з відкритих джерел

Павличка пам'ятатимуть як одного з авторів Декларації про суверенітет України, зазначив президент

Президент України Володимир Зеленський заявив, що люди памятатимуть Дмитра Павличка як одного з авторів Декларації про державний суверенітет України та організаторів українського національного руху, а також, як видатного поета. Про це зазначив у Телеграмі.

«Червоне – то любов, а чорне – то журба... Пішов із життя український поет, громадський і державний діяч, Герой України Дмитро Павличко. Його пам’ятатимуть як одного з авторів Декларації про державний суверенітет України й організаторів українського національного руху. І звісно, як видатного поета. Вічна пам'ять!», – зазначив глава держави.

Як повідомлялося, на 94-му році життя помер відомий український поет, громадський і політичний діяч, колишній народний депутат і дипломат, Герой України Дмитро Павличко.

Дмитрові Павличку було 93 роки. Він Герой України (2004). Кавалер ордена князя Ярослава Мудрого IV, V ступеня (1999, 2009), ордена «За заслуги» III ступеня (1997), ордена Свободи (2015), лавреат Національної премії імені Тараса Шевченка (1977). Батько Соломії Павличко.

Народився 28 вересня 1929 року в селі Стопчатів, нині Косівський район, Івано-Франківська область, Україна (тоді – анексована Польщею ЗУНР; за польським адміністративним поділом Коломийський повіт, Станиславівське воєводство, Польська Республіка) в селянській багатодітній родині.

Початкову освіту здобув у польськомовній школі в Яблунові, продовжив навчання в Коломийській гімназії, потім – у Яблунівській середній школі.

Із осені 1945 pоку по літо 1946 року – ув'язнений за справою щодо звинувачення в належності до УПА. Дмитро публічно визнав свою належність до УПА, в інтерв'ю розповідав що його загін розпустили, а його відправили до школи.

У 1953 році закінчив філологічний факультет Львівського університету.

Член КПРС з 1954 по 1990 роки. З 1955 року – член ЦК ЛКСМУ.

Завідував відділом поезії редакції журналу «Жовтень» (нині — «Дзвін»), після переїзду до Києва працював у секретаріаті СПУ. Упродовж 1971–1978 pp. Дмитро Павличко редагував журнал «Всесвіт».

Перша збірка поезій «Любов і ненависть» з'явилася у 1953 році. Пізніше побачили світ поетичні книги «Моя земля» (1955), «Чорна нитка» (1958),«Правда кличе» (1958), – вісімнадцятитисячний тираж книжки було знищено за вказівкою партійних цензорів, «Пальмова віть» (1962). У 1968 році вийшла збірка «Гранослов», згодом «Сонети подільської осені» (1973), «Таємниця твого обличчя» (1974), «Сонети» (1978), «Спіраль» (1984), «Поеми й притчі» (1986), «Покаянні псалми» (1994). Дмитро Павличко уклав антологію перекладів «Світовий сонет» (1983). Літературно-критичні праці зібрані в книжках «Магістралями слова» (1978), «Над глибинами» (1984), «Біля мужнього слова» (1988).

Дмитро Павличко – один із організаторів Народного руху України, Демократичної партії України, перший голова Товариства української мови імені Т. Г. Шевченка.

У 1990-1994, 1998-1999 роках – Народний депутат України.

Один із авторів Декларації про державний суверенітет України та першої зовнішньополітичної доктрини самостійної держави, що передбачала нейтральний та позаблоковий статус України – іноді цю доктрину іменують саме «доктриною Павличка».

Із 21 жовтня 2005 року по 25 травня 2006 року – народний депутат України (фракція Української Народної Партії).

Раніше «Главком» писав, що військовий та громадський діяч, сотенний УПА, Герой України Мирослав Симчич «Кривоніс», який усе своє життя присвятив боротьбі за волю України, помер на 101 році життя

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Вигнанці беруть участь у роботі кремлівської пропагандистської машини насамперед заради себе
«Експерти щодо України» – колаборанти на службі російської пропаганди Дайджест
Зеленський та Макрон обговорили недопуск Росії до Олімпійських ігор у Парижі
Зеленський і Макрон обговорили дипломатичні кроки для завершення війни
Зеленський зробив заяву про передавання Україні танків
Зеленський зробив заяву про передавання Україні танків
Берлін також надав союзникам необхідний дозвіл на постачання власних Leopard ЗСУ
Танки для України: Шольц зателефонував Зеленському після рішення про передачу Leopard 2
Зеленський заявив, що Путін «ніхто»: Кремль відреагував
Зеленський заявив, що Путін «ніхто»: Кремль відреагував
Урсула фон дер Ляєн приїде в Україну разом із делегацією
Візит голови Єврокомісії в Україну: Шмигаль розкрив подробиці
Обстріл Херсона, бої на Донеччині, боротьба зі свавіллям функціонерів МОК: звернення Зеленського (відео)
Обстріл Херсона, бої на Донеччині, боротьба зі свавіллям функціонерів МОК: звернення Зеленського (відео)
Роман Дудін
Голова Харківської ОДА розповів, як ексначальник місцевої СБУ Дудін залишив місто напризволяще
Загальна ситуація на лінії фронту залишається незмінною
Харківщина під ворожим вогнем, загиблі на Херсонщині та Донеччині: ситуація в регіонах 28 січня
Дата публікації новини: