Шанс для батьків чи торгівля дітьми? Кулеба оприлюднив один із договорів, який підписує сурогатна мати

Шанс для батьків чи торгівля дітьми? Кулеба оприлюднив один із договорів, який підписує сурогатна мати

Сурогатне материнство спрямоване на задоволення інтересів клієнта, – Кулеба

«Жінка – це інкубатор, який не має права на власне тіло»,– Кулеба

Скандал з 46 немовлятами, народженими від сурогатних мам, які перебувають у київському готелі через каранин – це результат неконтрольованого бізнесу, через який страждають діти.

Про це Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба написав на своїй сторінці у Facebook.

Кулеба зазначив, що комерційне сурогатне материнство спрямоване на задоволення інтересів клієнта, який по суті купує дорогий товар – дитину.

«Реклама сурогатного материнства, яка сьогодні всюди, «кричить» нам про радісних батьків і щасливі сім’ї. Але вона не говорить нам про те, хто насправді ховається за красивим рекламним буклетом. Є випадки, коли сім’ї – фіктивні, коли «подружжям» можуть виявитися і гомосексуальні пари, і ґвалтівники. Вона не говорить про те, що Україна взагалі не може контролювати, що стається з дітьми, яких вивозять закордон. Про ставлення до самої жінки – адже по суті це – експлуатація жінки. Рабство, на яке вона погоджується через бідність. І ніколи б не погодилася, якби не заробіток. То де ж права жінки, яка народжує, і самої дитини?», – написав дитячий омбудсмен

Кулеба оприлюднив один із договорів, який підписує сурогатна мати перед наданням «послуги».

Пунктом 2.4 Обов’язки Сурогатної матері, жінка, яка підписує угоду, фактично потрапляє в рабство. Вона має звітувати за кожен свій крок, бути готовою зустрітися з генетичними батьками, коли вони цього забажають, не має права плавати, користуватися транспортом, зобов’язана погоджувати всі свої дії.

Згідно з договором, сурогатна мати не має права на дитину, яку народила. Вона зобов’язується передати дитину відразу після пологів (пункт 2.4.25) акушерці. А у випадку, якщо батьки від цього відмовляться, вона вимушена віддати дитину в державну установу.

При цьому вона не має права на інформацію щодо генетичних батьків – хто вони, де буде жити дитина. І зобов’язуються не шукати дитину після народження (згідно з пунктом 2.4.26)

Згідно з пунктом 4.11 сурогатна мати повинна повернути всі кошти, витрачені на неї потенційним батькам, якщо, на їх вимогу за відсутності медичних протипоказань (які виявляє ця ж клініка), відмовиться від переривання вагітності.

«Такий формат «передачі» дитини перетворює дитину на об’єкт договору, на товар, за який платять. А якщо «товар» не підходить – договір передбачає можливість його позбутися. Зокрема, «відхилення від норми» трактується ним як «наявність вроджених та/або спадкових захворювань, інших патологій, вад розвитку дитини або будь-які недоліки у здорової дитини, як, наприклад, недоліки ваги, росту тощо». Тобто через те, що дитина менше важить – від неї можуть позбутися? Це не можливість для бездітних пар. Це заробляння грошей на торгівлі дітьми. А як почуває себе така мама? Жінка, яка 9 місяців виношує дитину, яка позбавлена права на неї, на інформацію щодо того, де вона і що з нею?», – зазначає Кулеба.

Згідно з пунком 2.4.43 сурогатна мати погоджується не доглядати за власною дитиною, якщо в дитини буде інфекційна хвороба, а також за потреби змінити її місце проживання з 7 місяця вагітності.

«Чи хтось цікавився, як почувають себе діти сурогатної матері? Як мамина вагітність, яка потім зникає, впливає на них? Жінка – це по суті інкубатор, який не має права на власне тіло», – наголошує дитячий омбудсмен.

Нагадаємо, 13 травня повідомили, що 46 немовлят, народжених в Україні сурогатними матерями для іноземців, перебувають в готелі «Венеція» в Києві. Всі вони з'явилися на світ в клініці «Біо Тех». Судячи з усього, немовлят не можуть вивезти за кордон через карантин. Масштаб забороненого в багатьох країнах бізнесу на сурогатному материнстві не може не вразити.

Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба наголосив, що сурогатне материнство в Україні неврегульоване і порушує права дітей.

Українська греко-католицька церква і Римо-католицька церква в Україні закликали українську владу засудити і заборонити сурогатне материнство як «ганебне явище».

У 2018 році до Верховної Ради вносили законопроєкт про заборону сурогатного материнства для іноземців, але його так і не розглянули.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: