рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У Національному музеї Голодомору – геноциду вшановують загиблих українців

  • Розсилка
  У Національному музеї Голодомору вшанувати загиблих прийшли президент Володимир Зеленський з дружиною, керівник уряду Олексій Гончарук, експрезидент Віктор Ющенко з дружиною та інші&nbsp;<span>представники органів державної влади, громадськості, духовенст - У Національному музеї Голодомору – геноциду вшановують загиблих українців
  У Національному музеї Голодомору вшанувати загиблих прийшли президент Володимир Зеленський з дружиною, керівник уряду Олексій Гончарук, експрезидент Віктор Ющенко з дружиною та інші представники органів державної влади, громадськості, духовенст
  Фото: Слава Груздєв

  У Києві о 16.00 розпочнеться загальнонаціональна хвилина мовчання

  У Києві жалобні заходи розпочалися о 15:00  на території Національного музею Голодомору-геноциду.

  Вшанувати загиблих приїхали президент України Володимир Зеленський з дружиною, експрезидент Віктор Ющенко з дружиною і інші представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, духовенства, іноземних гостей.

  О 16:00 відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання, після якої розпочалася акція «Засвіти свічку пам’яті!». Українці у всьому світі запалюватимуть свічки пам’яті на вікнах чи біля меморіалів Голодомору, вшановуючи пам’ять вбитих комуністичним тоталітарним режимом українців.  Загальнонаціональну традицію ставити запалену свічку у вікні своїх осель на знак вшанування виморених голодною смертю ініціював у 2003 році відомий історик, політолог, дослідник Голодомору Джеймс Мейс.

  До акції може долучитися кожен, встановивши на підвіконні своєї оселі чи офісу свічку пам’яті!

  Цієї суботи в Україні і столиці приспустили прапори. Також обмежать проведення заходів розважального змісту та внесуть зміни до програм комунальних засобів масової інформації.

  23 листопада у храмах проводять поминальні панахиди за загиблими внаслідок голодоморів в Україні.

  До 30 листопада триватиме виставка-реквієм «Не згасне в серці пам’яті свіча» у Міській спеціалізованій молодіжній бібліотеці «Молода гвардія».

  До 29 листопада у Державному архіві Києва відбуватиметься виставка архівних документів «До Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні».

  Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський з дружиною вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років.

  До слова, за останніми соціологічними дослідженнями, в Україні 82% громадян вважають, що Голодомор 1932-33 рр. був геноцидом українського народу. 

  23 листопада в Національному музеї літератури у Києві відбудеться мистецька благодійно-просвітницька акція «Свічка пам’яті».

  Читайте також:  
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ