Енергетичні формули допоможуть Україні позбутися імпорту - експерт
На думку експерта, Україні доцільно дотримуватися імпортного паритету в ціноутворенні на енергоносії
«Ціна на енергоносії українського видобутку, прив'язана до європейських бенчмарк (індекси NCG для газу і API2 для вугілля) може дозволити збільшити інвестиції у видобувний сектор і сприяти скороченню частки імпорту. Але тільки якщо чітко контролювати, куди йдуть кошти. Швидкого ефекту від вкладення коштів неможливо досягти, тому це використовується, в тому числі, політичними силами, щоб не направляти кошти на видобуток. Гроші на видобуток, природно, йдуть з тарифу. Україна повинна кратно збільшити вкладення у видобуток. І тоді можна очікувати скорочення імпорту», - підкреслив він.
На думку експерта, Україні доцільно дотримуватися імпортного паритету в ціноутворенні на енергоносії і з точки зору перспектив співпраці з Міжнародним валютним фондом. В іншому випадку галузь зіткнеться з корупційними ризиками.
«Для відновлення співпраці з МВФ необхідно виконати зобов'язання, під які були отримані попередні транші. Тоді уряд сказав, що всі корупційні схеми і спекуляції на занижених цінах для населення ліквідовані. Тепер же виходить, що схеми повертаються - стовідсоткового обліку по споживанню немає, під населення можна списати будь-які обсяги і на дельті тарифів для промисловості і населення гарненьку суму можна привласнити», - заявив Геннадій Рябцев.
Місія Міжнародного валютного фонду працюватиме в Києві в період з 6 по 19 вересня. За словами постійного представника Фонду в Україні Йости Люнгмана, відбудеться обговорення питань стосовно фінансової допомоги від МВФ, яка спрямована на забезпечення макроекономічної стабільності в Україні і подальшого руху економіки країни в напрямку сталого та інклюзивного зростання.
З липня 2017 року Україна знаходиться в складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання: Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення, згідно закріпленої в Меморандумі формули «Дюссельдорф +» (ціна німецького хаба NCG + витрати на доставку в Україну).
У сфері електроенергії діє аналогічна формула - «Роттердам +» (ціна вугілля в тарифі формується на основі котирувань голландського вугільного індексу API2).
Коментарі — 0