Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Формула «Роттердам+» сформувала прозорі цінові орієнтири, - комітет з конкуренції ТПП

  • Розсилка
  Сергій Сапегін, глава комітету з питань розвитку конкуренції при Торгово-промисловій палаті, директор НТЦ «Психея» - Формула «Роттердам+» сформувала прозорі цінові орієнтири, - комітет з конкуренції ТПП
  Сергій Сапегін, глава комітету з питань розвитку конкуренції при Торгово-промисловій палаті, директор НТЦ «Психея»

  «Для державних і приватних шахт з'явилися зрозумілі цінові орієнтири: вони мають змогу не лише розуміти, яка ціна на вугілля буде сьогодні і завтра, але й планувати свою діяльність»

  Методика розрахунку оптової ціни електроенергії, яка базується на європейському індексі цін на вугілля (Роттердам +), сформувала прозорі і зрозумілі цінові орієнтири, що дало можливість енергетичним компаніям довгостроково планувати роботу і збільшити інвестиції у вугільну галузь. Про це завив Сергій Сапегін, глава комітету з питань розвитку конкуренції при Торгово-промисловій палаті, директор НТЦ «Психея», презентуючи результати обговорення формульного ціноутворення на вугілля на платформі PsycheaEXPERTUS.

  «З моєї точки зору і з точки зору експертів, які працювали в комітеті з розвитку економічної конкуренції при ТПП, експерти прийшли до думки, що прийняття формули - це крок вперед, оскільки в ціноутворенні з'явилася якась прозорість. Для державних і приватних шахт з'явилися якісь зрозумілі цінові орієнтири, вони мають змогу не лише розуміти, яка ціна на вугілля буде сьогодні і завтра, але й планувати свою діяльність», - наголосив він.

  Сапегін підкреслив, що прив'язка до імпортного паритету природно для дефіцитного ринку, і 12-місячний лаг у формулі згладжує різкі коливання цін на світових ринках. «Як тільки країна стала імпортозалежною, ми автоматично були вимушені прив'язуватися до імпортного паритету. Тому що якби зробили якийсь інший інструмент для ціноутворення, ми б просто не отримали збалансованого ринку. Формула побудована таким чином, що вона усереднює показники європейських котирувальних агентств у попередні 12 місяців. Це дозволяє планувати їм своє виробництво, інвестиції на тривалий період», - сказав він.

  Як зазначає директор НТЦ «Психея», методика «витрати плюс», що діє до прийняття формули, несла суттєві корупційні ризики. «Якщо повернутися до «витрат плюс», то ми повернемося знову до корупційної складової, тому що кожному потрібен свій плюс. І тут чиновник знову починає рулити, і не безкоштовно. Тому мені здається, що НКРЕКП прийняла таке рішення зробити одну-єдину загальнозрозумілу для всіх, прозору формулу», - підкреслив він.

  За словами експерта, Україна увійшла в передвиборний період і формула «Роттердам+» стала частиною політичного порядку. «Не варто забувати, що ми увійшли в передвиборний рік, тому політики використовують різні приводи для того, щоб заробити собі політичний авторитет».

  Як повідомлялося, в березні 2016 року НКРЕКП затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Згідно з цією методикою, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації обчислюється за формулою «вартість вугілля в порту Роттердам + вартість його доставки в Україну». На цій підставі формула отримала назву «Роттердам +».

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ