Росія погоджується скоротити видобуток нафти, але за певних умов
РФ зменшить видобуток за умови пропорційного зниження іншими країнами своєї частки в загальному видобутку
Росія може погодитися скоротити видобуток нафти в рамках угоди країн ОПЕК + на 14% від рівня першого кварталу 2020 року. Про це повідомляють росЗМІ з посиланням на представника Міненерго.
Відзначається, що на такий крок РФ піде в разі пропорційного зниження іншими країнами своєї частки в загальному видобутку. «Так, ми готові скоротити на 1,6 мільйона барелів на добу, підтверджую», - сказав співрозмовник.
Президент США Дональд Трамп, в свою чергу, відмовився погоджувати скорочення видобутку нафти з іншими країнами.
Раніше стало відомо про загрозу зриву нафтової угоди ОПЕК і Росії з листа міністра нафти Ірану Біжана Намдара Зангане голові конференції ОПЕК Мухаммеду Аркабу.
7 квітня російський джерело говорило про відсутність компромісу між Росією і Саудівською Аравією з питання обсягу скорочень видобутку нафти, хоча сторони сходяться, що в сумі з ринку слід прибрати близько 10 мільйонів барелів. Також обидва головні учасники цінової війни вимагають включення в угоду американських виробників.
Як повідомлялося, зустріч у форматі ОПЕК + пройде 9 квітня. Запрошення на нараду отримали, крім Росії, сім великих експортерів нафти, що не входять в об'єднання. США і Канаду, чия участь в угоді про скорочення видобутку може стати ключовим, не покликали. Також в переговорах у форматі відеоконференції можуть взяти участь Аргентина, Бразилія, Норвегія, Колумбія, Єгипет, Індонезія, Тринідад і Тобаго.
10 квітня має пройти зустріч на рівні міністрів енергетики країн «Великої двадцятки». Про неї збирається оголосити Саудівська Аравія. Учасники переговорів не виключають, що після попередньої домовленості ОПЕК + їм вдасться переконати США приєднатися до скорочення видобутку.
До відома, Москва та Ер-Ріяд звинуватили одне одного в падінні цін на нафту і перенесли переговори.
Нагадаємо, 4 квітня Саудівська Аравія відкинула звинувачення президента Росії Володимира Путіна у навмисному обвалі світових цін на нафту.
Саудівська Аравія різко наростила експорт нафти.
Росія тепер «доплачує» покупцям своєї нафти.
Коментарі — 0