Українцям знову підвищать тарифи на електрику: якими будуть платіжки

Українцям знову підвищать тарифи на електрику: якими будуть платіжки

Електроенергія може подорожчати майже в два рази для тих, хто використовує більше 300 кВт/год на місяць

Українців вже в квітні чекає чергове підвищення тарифів на електроенергію. Про це повідомляє Обозреватель.

За інформацією джерел в уряді, один із сценаріїв підвищення тарифів на електроенергію передбачає підвищення тарифів майже у два рази для тих, хто використовує більше 300 кВт/год на місяць.

«Спочатку йшлося і про те, щоб приблизно до 2 грн підвищити загальний тариф. Зараз є побоювання, що буде після 15 числа, коли отримають платіжки за січень. Ніхто не розраховував на таку реакцію, на відміну пільгового тарифу. Є цілком обґрунтовані підозри, що і Росія підігрівала ідею «тарифних майданів». Зараз всі сили кинуті, щоб нормалізувати ситуацію», – прокоментувало ситуацію джерело в уряді.

За словами глави комітету з питань житлово-комунального господарства Громадської ради при КМДА Олега Попенко, з 1 квітня тариф на перші 300 кВт / год міняти не будуть, а за кожен наступний доведеться платити вже 3,42 грн. Він зазначив, що на українців хочуть перекласти борги по зеленим тарифами, які зараз накопичилися вже в розмірі 15-20 мільярдів гривень.

Велика частина сімей подорожчання електроенергії на собі істотно не відчує.

Так, якщо сім'я живе в багатоквартирному будинку і використовує більше 100 кВт/год світла, то суми в платіжках виростуть на 78 гривень. Найзначніше перший етап подорожчання вдарив по власникам електричних котлів: їх платежі будуть майже вдвічі вищими.

Для помешкань, де встановлені дво- та тризонні лічильники електричної енергії, понижуючі коефіцієнти дво- та тризонного обліку спожитої електричної енергії залишилися без змін. Але варто знати, що понижуючі коефіцієнти тепер застосовуються до тарифу, який зріс з 0,9 грн до 1,68 грн за кВт-годину. Тобто з січня нічна електроенергія в помешканні, де встановлений двозонний лічильник, вже коштуватиме не 0,45 грн за кВт/годину (0,9 грн : 2 = 0,45 грн), а 0,84 грн (1,68 грн : 2 = 0,84 грн), тобто майже вдвічі більше, ніж було. Для будинків з електричним опаленням встановлено місячний ліміт споживання 3000 кВт/годин, в межах якого діють нічні тарифи. І хоча споживач зазвичай намагається вкластися в цей ліміт, це все одно досить великі обсяги споживання, тому доведеться викласти кругленьку суму.

До прикладу, якщо за опалення будинку лише нічною електроенергією електричним котлом потужністю 10 кВт (розрахований на опалення будинку площею до 100 квадратних метрів) разом з денним споживання господар платив близько 1,5 тис. грн на місяць, то з нового року доведеться платити приблизно вдвічі більше. Наприклад, якщо із загального обсягу місячного ліміту в 3000 кВт/годин вночі спожито 2700 кВт/годин, а вдень 300 кВт/годин, то розрахунок у платіжці буде таким:

  • 2700 * 0,84 = 2268 грн;
  • 300 * 1,68 = 504 грн.

Загальна сума платежу: 2268 + 504 = 2772 грн.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: