Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Державі повернуто 10 га земель водного фонду під Києвом

  • Розсилка
  Державі повернуто 10 га земель водного фонду під Києвом

  Відведення спірних земель у власність громадянам відбулось з порушенням закону

  У державну власність повернуто землі водного фонду площею майже 10 га вартістю 70 млн грн на території Бориспільського району, які незаконно перебували у власності громадянина. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

  «Завдяки вжитим заходам представницького характеру прокуратури Київської області суд апеляційної інстанції залишив без змін рішення суду першої інстанції, яким задоволено позов прокуратури в інтересах держави про визнання недійсними рішення Вишеньківської сільської ради Бориспільського району, державних актів на право власності на земельні ділянки та їх витребування з незаконного володіння громадянина площею майже 10 га вартістю 70 млн грн», - йдеться в повідомленні.

  Зокрема, встановлено, що рішеннями Вишеньківської сільської ради відведено в оренду земельні ділянки громадянам-членам садового товариства для ведення колективного садівництва в адміністративних межах вказаної сільської ради за рахунок земель державної власності.

  В подальшому, зазначеними громадянами отримано державні акти на право власності на земельні ділянки та на підставі договорів купівлі-продажу відчужено на користь третьої особи.

  Як з'ясувалось, відведення спірних земель у власність громадянам відбулось в порушення вимог ст. 50 Закону України «Про землеустрій», оскільки не встановлено їх межі на місцевості та не погоджено із землекористувачем.

  Окрім цього, більшість земельних ділянок знаходиться в прибережній смузі р. Дніпро, що свідчить про незаконність зміни сільською радою їх цільового призначення із земель водного фонду на землі сільськогосподарського призначення.

  На виконання вказаного судового рішення органом реєстраційної служби у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно скасовано державну реєстрацію речового права на спірні земельні ділянки за вищевказаним громадянином.

  Таким чином, прокуратура Київської області відновила порушені права держави на землі, які мають особливий природоохоронний статус.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ