ЗМІ: кандидат від «Слуги народу» зізналася в підкупі, але не вважає це злочином
![ЗМІ: кандидат від «Слуги народу» зізналася в підкупі, але не вважає це злочином](/img/article/6112/90_main-v1563469594.jpg)
Команда Мар'яни Безуглої видає агітаторам і жителям округу гроші за голос на виборах
У кандидата від партії «Слуга народу» по мажоритарному округу №217 Мар'яни Безуглої фактично підтвердили, що її агітатори отримували гроші за принципом «сітки», однак вона не вважає це підкупом.
Про це у четвер, 18 липня, під час прес-конференції «Масовий підкуп виборців на ОВК №217 Києва» заявив адвокат кандидата в депутати Кирило Фесик.
«Кандидат рідко це курує, вона безпосередньо займається зустрічами з виборцями і у кандидата насправді багато роботи. Те, що така проблема (з виплатою грошей агітаторам, - ред.) є у всіх партіях - з цим ми згодні... Що стосується відео, на яке ви посилаєтесь, суми, які там звучать в 50 гривень... не підпадають під підкуп виборців», - сказав адвокат.
Однак подібні дії підпадають під статтю 160 «Підкуп виборця, учасника референдуму» Кримінального кодексу України і караються позбавленням волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.
Нагадаємо, що журналісти телеканалу «Прямий» підготували сюжет, в якому надали докази, що команда Мар'яни Безуглої видає агітаторам і жителям округу гроші за голос на виборах.
За словами місцевих жителів, також гроші платять за агітацію в наметах.
«О шостій ранку телефонують, пропонують 50 гривень. Потрібно сфотографувати додаток в телефоні, і тобі дають 50 гривень. А за 2 номери телефонів (сусідів) дають кепку», - сказала одна з місцевих мешканок.
За словами ще одного хлопця з сюжету, його знайомі працюють в команді «Зе» і вже отримали гроші за агітацію. Розцінки - 100 гривень на годину агітаційної роботи в наметі.
Коментарі — 0