Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  «Київенерго» почало арештовувати майно боржників за опалення

  • Розсилка
  «Київенерго» почало арештовувати майно боржників за опалення

  Заборгованість споживачів та держбюджету за тепло і гарячу воду перед «Київенерго» на 1 липня 2018 р. складає майже 3,8 млрд грн

  Днями представники «Київенерго» та виконавчої служби навідалися до кількох найбільших боржників за тепло. Приміром, ТОВ «Українсько-німецька клініка» заборгувало за тепло енергопостачальнику майже 200 тис. грн та ігнорувало попередження компанії про звернення до суду. Тепер має справу з виконавчою службою, у якої є повноваження для списання коштів з рахунків, опису, арешту та реалізації на прилюдних торгах майна товариства. Про це повідомляє прес-служба «Київенерго».

  Відсутність представників боржника за його місцезнаходженням не є перешкодою для проведення виконавчих дій: на підставі ухвали суду про примусове проникнення в приміщення опис та продаж майна можуть бути здійснені і без участі боржника, зазначають у компанії.

  Заборгованість споживачів та держбюджету за тепло і гарячу воду перед «Київенерго» на 1 липня 2018 р. складає майже 3,8 млрд грн. Тому для врегулювання заборгованості за спожиті клієнтами послуги «Київенерго» застосовує усі передбачені чинним законодавством методи. Зокрема, це претензійно-позовна робота. Якщо клієнт не реагує на попередження про заборгованість протягом 3-х місяців, його справа передається до суду.

  Після отримання рішення суду компанія звертається до виконавчої служби із заявою про його примусове виконання. Боржник також вноситься до Єдиного реєстру боржників, що ускладнює в подальшому оформлення будь-яких угод щодо відчуження його майна. Також виконавчою служби до боржника можуть застосовуватися інші заходи примусового стягнення – наприклад, арешт коштів та майна, заборона виїзду за кордон тощо.

  Що стосується населення та різних форм ЖЕО, то вони заборгували «Київенерго» за спожиті опалення та гарячу воду майже 2,7 млрд грн. Отже побували учасники рейду по боржниках і у побутових клієнтів, на цей раз на Печерську – по вул. М. Омеляновича-Павленка, І. Кудрі та Правобережній. Клієнтам нагадали про необхідність погашення боргів та попередили, що у випадку несплати боргу найближчим часом буде проведено примусове списання коштів з їх рахунків, а також здійснено опис та продаж майна.

  Нагадаємо, менш ніж за три тижні останні комунальні енергооб’єкти, що перебували в управлінні «Київенерго», перейдуть місту. В травні 2018 р. закінчився термін дії угоди на управління тепломережами столиці КМДА з «Київенерго» і функція теплопостачання міста була передана комунальному підприємству «Київтеплоенерго». А 31 липня закінчується термін дії угоди на управління «Київенерго» ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 і сміттєспалювальним заводом «Енергія». За рішенням Київради, з 1 серпня ці енергооб'єкти також переходять в управління «Київтеплоенерго». Проте НАК «Нафтогаз України» відмовляється підписувати контракт з КП «Київтеплоенерго» через невирішену ситуацію з боргами за газ, через що теплозабезпечення столиці є під загрозою.

  Джерело: Вечірній Київ

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ