Столичні освітяни озвучили свої вимоги, з якими вийдуть під Кабмін

Столичні освітяни озвучили свої вимоги, з якими вийдуть під Кабмін
Освітяни вимагають підвищення посадового окладу педагогічних працівників з 1 січня 2019 року

4 жовтня столичні освітяни вийдуть під Кабмін вимагати погашення боргів по зарплатах

У столиці дефіцит освітньої субвенції склав, станом на 1 вересня 2018 року, 865 млн грн. Ці кошти йшли на оплату за напруженість та престижність професії. Тому освітяни Києва 4 жовтня вийдуть під стіни Кабінету міністрів з вимогою погасити борги з виплати заробітних плат. Про це повідомив голова Профспілки освітян Києва Олександр Яцунь під час прес-конференції в прес-центрі «Главкома».

«…В оплаті праці всі столичні педагогічні працівники закладів середньої освіти недоотримають у вересні, жовтні, листопаді, грудні надбавку за престижність (в Києві була 30%, залишається 5%). Повністю зникає надбавка за напруженість, це 20%. Якщо сумувати, то щомісяця, починаючи з 1 вересня, наприклад, молодий вчитель, молодий вихователь недоотримає 1,5 тисячі гривень до своєї мізерної плати. А вчитель вищої категорії – 2 тисячі гривень», - пояснив голова профспілки освітян Києва.

Окрім того, столичні освітяни вимагають виконання 61 статті нового Закону «Про освіту» уже з 1 січня 2019 року, а не з 2023-го, як заплановано.

«Ця стаття має відношення до всіх педагогічних працівників і науково-педагогічних працівників всіх навчальних закладів – дошкільні, шкільні, позашкільні, профтехосвіта, коледжів і вишів. Там чітко сказано, що посадовий оклад педагогічного працівника повинен бути на рівні трьох мінімальних заробітних плат. На сьогодні це понад 11 тисяч гривень посадовий оклад. Якщо ми будемо сумувати для молодого спеціаліста, а вчителя або вихователя ще надбавку за престижність, за напруженість, то молодий спеціаліст повинен отримувати 500 доларів за сьогоднішнім курсом гривні. А зараз він отримує 4 тисячі гривень. Якщо говорити про вчителя вищої категорії, то на сьогодні він отримує 7,5 тисяч, це при тому, що в Києві найвища муніципальна надбавка у розмірі 30%, а вся Україна платить лише 5% такої надбавки за престижність. Тому по Україні вчитель отримує 6 тисяч гривень. А згідно зі статтею 61 повинен отримувати 900 доларів. Доцент вишу сьогодні отримує зарплатню на рівні кур’єра – 7 тисяч гривень. А повинен отримувати понад 1 100 доларів», - говорить Яцунь.

За його словами дію закону відтермінували до 2023 року. «Ми всі розуміємо, що інфляційні процеси, все з’їдять. Тому ми вимагаємо, щоб стаття 61 закону «Про освіту» виконувалася вже 1 січня 2019 року. Окрім того, викликає занепокоєння позиція Світового банку. Представництво банку в Україні стверджує, що підвищення заробітної плати для всіх освітян згідно статті 61 є передчасним навіть у 2023 році. На їхню думку, треба підвищувати зарплати, коли відбудеться вся реформа освітньої галузі. Питання: після повної реформи, чи після вже повного краху?» - зазначив Яцунь.

4 жовтня о 15:30 під стінами Кабінету міністрів відбудеться акція протесту столичних освітян з вимогами виплатити заборгованість по зарплатах, а також виконання 61 статті закону «Про освіту» з 1 січня 2019 року.

Дивіться запис прес-конференції:

Як повідомлялося, цього року столиці не затвердили освітню субвенцію в необхідному для Києва обсязі. І зараз складається ситуація, що місту не вистачає коштів на оплату праці педагогам, які викладають в закладах загальної освіти.

Профспілка освітян Києва має намір провести 4 жовтня біля Кабінету міністрів акцію протесту, зокрема через невиплату вчителям шкіл кількох районів столиці надбавок до заробітної плати.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: