рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У Києві відбулася акція «Руки геть від закону про мову!»

  • Розсилка
  Своєю акцією активісти хочуть застерегти владу від руйнівних кроків у мовній і культурній сфері - У Києві відбулася акція «Руки геть від закону про мову!»
  Своєю акцією активісти хочуть застерегти владу від руйнівних кроків у мовній і культурній сфері
  Фото Укрінформ

  Активістів обурює, що влада вже пів року гальмує початок роботи Уповноваженого з захисту державної мови

  У День Конституції України у Києві на мосту над Алеєю Героїв Небесної Сотні активісти спільноти «Мова об’єднує» вивісили 25-метровий банер «Руки геть від закону про мову!».

  Своєю акцією активісти хочуть застерегти владу від руйнівних кроків у мовній і культурній сфері. Активісти просять припинити наступ на мову і культурний простір.

  Сам банер намалювали напередодні, 27 червня, на Дніпровській набережній.  До руйнівних для мови активісти відносять: послаблення мовних квот на телебаченні, що пропонується в законопроєкті «Про медіа», законопроєкт №2362 Бужанського щодо замороження переходу російськомовних 5-11 класів на українську мову навчання.

  Також активістів обурює, що влада вже пів року гальмує початок роботи Уповноваженого з захисту державної мови та Секретаріату Уповноваженого, які за законом про мову мали б уже працювати.

  День Конституції для акції організатори обрали не випадково, адже саме в Основному Законі чітко зазначено, що державною мовою України є українська мова і будь-які спроби послабити її становище є спробою ревізії Конституції.

  Читайте також:

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ