рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  В Україні вже 22 тисячі родин встановили домашні сонячні електростанції

  • Розсилка
  Загальна потужність сонячних електростанцій, встановлених українськими домогосподарствами, складає понад 553 МВт - В Україні вже 22 тисячі родин встановили домашні сонячні електростанції
  Загальна потужність сонячних електростанцій, встановлених українськими домогосподарствами, складає понад 553 МВт

  Найбільша кількість сонячних панелей серед приватних домогосподарств у Дніпропетровській області – понад 2700

  В Україні майже 22 тисячі домогосподарств використовують «чисту» електроенергію, інвестувавши близько 450 млн євро у сонячні панелі. Про це повідомляє управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності.

  Зазначається, що загальна потужність сонячних електростанцій, встановлених домогосподарствами, становить понад 553 МВт.

  Найбільша кількість сонячних панелей серед приватних домогосподарств у Дніпропетровській області – понад 2700. У Тернопільській області цей показник становить понад 2000, у Київській — майже 1800.

  У відомстві зауважують, що попит українських домогосподарств на сучасні «чисті» технології стрімко зростає щороку.

  «Майже 15 тис. родин перейшли на «чисту» електроенергію саме у 2019 році. Для порівняння, ще у 2014 році налічувалося лише близько 20 таких сімей», – йдеться у повідомленні.

  Наголошується, що встановлення домашніх сонячних електростанцій позитивно впливає на розвиток малої енергогенерації в Україні, адже такі установки невеликої потужності розгалужені по всій території держави.

  Серед переваг, які отримують українські родини від встановлення сонячних панелей, Держенергоефективності називає такі:

  • Заощадження на рахунках за електроенергію;
  • Самостійне забезпечення власних потреб в енергії;
  • Підвищення енергоощадності;
  • Зростання мотивації використовувати енергоефективну побутову техніку.

  Нагадаємо, 27 лютого Мінекоенерго запропонувало інвесторам в поновлювані джерела енергії (ВДЕ) більш суворий сценарій вирішення проблеми високої вартості «зеленого» тарифу.

  Для сонячних електростанцій, введених в експлуатацію після 2017 року, передбачається добровільна реструктуризація у вигляді зниження тарифу від 15% до 25% в залежності від потужності станції. При цьому пропонується продовження терміну виплат на п'ять років.

  У січні 2020-го «Укренерго» заявляло, що не може зробити виплати домогосподарствам за «зеленим» тарифом через проблеми в регуляторних правилах енергосистеми.

  У кінці 2019 року понад 30 виробників альтернативної енергетики підписали відкрите колективне звернення до голови парламентського комітету з питань енергетики Андрія Геруса та тодішнього міністра енергетики Олексія Оржеля з вимогою змінити законопроєкт, що готується урядом, про альтернативні джерела енергії.

  У жовтні 2019-го президент Володимир Зеленський заявив про необхідність зниження «зелених» тарифів, які, на його думку, є надто високими і неринковими. З компаніями, які мають діючі контракти на отримання цих тарифів, він пообіцяв «спілкуватись».

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ