Частина військ РФ після «Захід-2017» залишиться на території Білорусі?

  Частина російських військових не залишила білоруську територію з часів навчань 2009 року та служать там у білоруській формі
  Загроза того, що російська армія, після російсько-білоруських навчань «Захід 2017» не покине територію Білорусі – дуже велика. Адже частина військових Російської Федерації перебуває на білоруській території ще з 2009 року. Про це розповіли на прес-конференції у прес-центрі «Главкома» Наталія Радіна, білоруська
  • 21 Вересня, 2017, 16:24
  • Розсилка
  Навчання російських військ у Білорусі
  Навчання російських військ у Білорусі

  Частина російських військових не залишила білоруську територію з часів навчань 2009 року та служать там у білоруській формі

  Загроза того, що російська армія, після російсько-білоруських навчань «Захід 2017» не покине територію Білорусі – дуже велика. Адже частина військових Російської Федерації перебуває на білоруській території ще з 2009 року. Про це розповіли на прес-конференції у прес-центрі «Главкома» Наталія Радіна, білоруська журналістка, головний редактор видання «Хартыя’97», та Зміцер Бандаренка, опозиційний політик, дисидент, координатор громадянської кампанії «Еўрапейская Беларусь».

  «Зараз звісно є серйозна загроза того, що частина військ залишиться в Білорусі в додаток до тих, які вже є. Найголовніше, що частина техніки дійсно може залишитися. Вагони (які постачали російську техніку та військових. – Ред.) можуть відходити пустими з Білорусі. І на західних кордонах, і на кордонах з Україною може залишатися техніка. В лісах під охороною це все можна залишити та в часи «Х» використати», - говорить Радіна.

  Бандаренка зазначив, що частина російських військових не залишила білоруську територію з часів навчань 2009 року та служать у білоруській формі.

  «Ще у 2009 році, коли були навчання в період ще тої лібералізації відносин з останньою диктатурою Європи (режим Лукашенка. – Ред.) з боку ЄС та України, я був учасником протесту. Декілька діб ми просиділи у в’язниці. Потім з’сувалося, що (військові. – Ред.) відпрацьовували танковий прорив Калінінграда через Сувалкський коридор та нанесення ядерного удару по Варшаві. Головними лобістами тоді виступала Польща. Міністр закордонних справ Сікорський виступив, щоб МВФ видав кредит для Лукашенка. Тобто навчання проводилися на західні гроші. Вже на той час у нас була ця інформація. Коли я сидів у в’язниці з високопоставленими офіцерами білоруської армії, то вони казали, що росіяни вже тоді знаходилися в Білорусі. Частина з них була у формі білоруської армії», - сказав Бандаренка.

  Білоруська журналістка зазначила, що цю інформацію також підтверджувала знервована реакція міністерства оборони Республіки Білорусь.

  «За реакцією білоруського міноборони, яка одразу почала це спростовувати, було зрозуміло, що все правда. Було видно, що вони занервували, коли це стало відомо. За джерела, які мені це повідомляли в 2012-му, ручаюсь», - сказала Радіна.

  Також Бандаренка нагадав, що на гомельському вокзалі в 2014 році були зафіксовані російські військовослужбовці. Хоча на той момент жодних військових навчань не проводилося.

  «Знову ж таки, це було у відкритому джерелі. У 2014-му, коли зелені чоловічки були в Криму та коли він був захоплений, були зафіксовані на вокзалі російські військовослужбовці в новій формі, до того ж з шевронами прапору РФ. Один з опозиційних активістів з ними поговорив. Люди в формі спецназу збройних сил Росії були зафіксовані в Гомелі та заявили, що їдуть на заміну. Ось такий був прокол. Але тоді не було жодних навчань. Просто Росія підтвердила, що їдуть міняти своїх військовослужбовців», -констатував опозиційний політик.

  Дивіться запис прес-конференції:  Як повідомлялося, 20 вересня Росією завершено активну фазу стратегічних командно-штабних навчань «Захід-2017». На останньому етапі було відпрацьовано умовне нанесення масованого ракетно-ядерного удару із залученням сил і засобів усіх трьох компонентів ядерної тріади.

  Раніше міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич заявив, що російсько-білоруські навчання «Захід-2017» будуть продовжені після 20 вересня. За його словами, під час навчань росіянами буде відпрацьовано застосування ядерної зброї.

  Нагадаємо, у військових навчаннях збройних сил Росії та Білорусі «Захід-2017» брали участь 120 тисяч осіб.

  Раніше повідомлялося, що на російсько-білоруських військових навчаннях «Захід-2017» бойовий гелікоптер випадково дав залп по натовпу глядачів.

  У Кремлі, коментуючи публікації в ЗМІ про цей інцидент, переадресували питання в Міноборони.

  А російське міністерство оборони спростувало повідомлення про  те, що в ході військових навчань «Захід-2017» бойовий вертоліт випадково дав залп по натовпу глядачів. 

  Президент Білорусі Олександр Лукашенко також скасував свою поїздку до РФ на фінал військових навчань.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ