Дещиця каже, що МЗС Польщі його не викликало через Саакашвілі

Дещиця каже, що МЗС Польщі його не викликало через Саакашвілі
Андрій Дещиця

Посольство України було у постійному контакті з МЗС Польщі і стежило за ситуацією, яка розвивалася у Перемишлі

Посла України в Польщі Андрія Дещицю не викликали до МЗС Польщі у зв'язку із вчорашніми подіями у Перемишлі та на українсько-польському кордоні.

«Мене не викликали до МЗС Польщі», - сказав він.

За словами Дещиці, посольство України було в постійному контакті з МЗС Польщі і стежило за ситуацією, яка розвивалася у Перемишлі у зв'язку з невідправленням потяга «Київ-Перемишль» і тим, що кількасот пасажирів - громадян України не могли вчасно виїхати з Польщі.

«Відразу після виникнення цієї позаштатної ситуації туди був направлений консул генконсульства України в Любліні, який прибув на місце для врегулювання ситуації і допомагав пасажирам, надаючи консульські поради, яким чином добратися в Україну, та роздаючи воду», - зазначив Дещиця.

Посол наголосив, що консул дочекався, коли обидва потяги відправляться в Україну. «Зауважень на адресу консула не надходило», - додав він.

Раніше ЗМІ розповсюдили заяву євродепутата Яцека Саріуша-Вольського, який заявив, що у польське МЗС викликали посла України у Польщі для дачі пояснень навколо ситуації із в'їздом в Україну Михайла Саакашвілі. Слід зазначити, що Саріуш-Вольський зустрічав Саакашвілі у Ряшеві і супроводжував до Перемишля.

Нагадаємо, екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі перейшов польсько-український кордон в неділю ввечері. Кордон прикордонників прорвали прихильники Саакашвілі, які буквально внесли його на український бік кордону. 

Генпрокурор пообіцяв притягнути до відповідальності організаторів прориву кордону у «Шегинях» та заявив, що прихильники Саакашвілі знищують державу. Поліція вже відкрила кримінальне провадження.

Саакашвілі натомість заявляє, що він і його прихильники не порушували закон на пункті пропуску «Шегині».

Відомо, що Саакашвілі й депутати не проходили прикордонний контроль. Політика вже внесли в «чистилище» «Миротворця».

Держприкордонслужба готує матеріали для прокуратури по трьох епізодах прориву.

У МВС запевняють, що під час інциденту з проривом кордону прихильниками Михайла Саакашвілі тілесні ушкодження отримали 11 бійців Національної поліції та п’ять працівників Держприкордонслужби.

Раніше Саакашвілі планував перетнути кордон з Україною у КПП «Краковець», згодом змінив плани та намагався прибути на Інтерсіті з Перемишля до Києва, однак рух його потяга заблокувала «Укрзалізниця».

Після невдалої спроби приїхати до України потягом, Саакашвілі заявив, що повертається до «першого плану» та в'їзду через «Краковець», а згодом заявив, що їде у ПП «Шегині».

Раніше Саакашвілі заявив журналістам, що не має плану дій на випадок, якщо його не впустять в Україну.

Як відомо, Саакашвілі позбавили українського громадянства. 

У Генпрокуратурі України повідомили, що отримали копію запиту грузинських компетентних органів на видачу Михайла Саакашвілі Грузії.

Саакашвілі припускав, що після його повернення в Україну його спробують викрасти й видати грузинській владі. 

Саакашвілі вказав, що буде через суд намагатися повернути собі громадянство України і хотів би бути присутнім на судовому процесі.

Читайте також статті: 

Посол Ігор Долгов: Повірте, екстрадиція Саакашвілі під час візиту президента у Грузію не обговорювалась

The NewYorker: Саакашвілі заплатив мільйон Трампу заради використання його імені?

«МіхоМайдан». Як «розстрілюватимуть» Тимошенко і Садового

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: