Катастрофа МН17: засновник Bellingcat спростував чергову брехню росіян

Катастрофа МН17: засновник Bellingcat спростував чергову брехню росіян
Ракета російського «Буку»

Bellingcat: Росія у 2015 році демонструвала ракету «Буку» попри заяви про списання

Російський концерн «Алмаз-Антей» під час моделювання катастрофи рейсу MH17 у 2015 році використовував ракету установки «Бук» 1987 року випуску: у 2018 році Міністерство оборони РФ стверджувало, що ракети цього року випуску були списані.

Про це повідомив засновник міжнародної дослідницької групи Bellingcat Еліот Хіггінс у Twitter.

Він нагадав, що у 2015 році концерн «Алмаз-Антей» провів реконструкцію катастрофи рейсу MH17, який був збитий улітку 2014 року на Донбасі.

На відео можна побачити номер на корпусі ракети від установки «Бук». Завдяки цьому Хіггінс встановив, що рік випуску ракети — 1987-й. Тобто, у 2015 році їй було вже 28 років.

Проте 25 травня 2018 року Міноборони Росії заявило, що такі ракети списуються після 25 років експлуатації.

Ця заява була відповіддю на доповідь Міжнародної слідчої групи (JIT), яка встановила, що пасажирський літак рейсу MH17 був збитий ракетою, виготовленою у 1986 році на Довгопрудненському науково-виробничому підприємстві.

Як повідомлялося, у парламенті Нідерландів підтримали рішення про відповідальність Росії у збитті МН17.

Як відомо, 30 травня в Раді Безпеки ООН постійний представник Росії при Організації Василь Небензя заявив, що РФ не визнає своєї провини у збитті пасажирського лайнера із 298 людьми на борту. 

Напередодні генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Росія має визнати свою провину в аварії МН17.

Раніше повідомлялося, що Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію у збитті МН17.

Крім того, дослідницька пошукова мережа Bellingcat встановила ще одного підозрюваного у справі про збиття рейсу МН17 біля Донецьку у 2014 році.

Очільниця австралійського зовнішньополітичного відомства Джулі Бішоп заявила, що Росія має пояснити свою участь у збитті малайзійського літака рейсу МН17, яку довела Об’єднана слідча група.

У свою чергу у Держдепі США заявили, що повністю довіряють висновкам міжнародної Спільної слідчої групи щодо катастрофи літака MH17.

Міністерство оборони Росії 25 травня заявило, що ракета, якою збили малайзійський «Боїнг» над Донбасом, нібито не перебуває на озброєнні російської армії.

24 травня 2018 року офіційне слідство вперше підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії і належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області.

Також у Гаазі показали уламки російської ракети, якою збили літак МН17.

Напередодні родичі жертв катастрофи MH17 написали лист росіянам перед Чемпіонатом світу з футболу, який пройде у Росії.

«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка розслідує причини катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій ідеться, що літак збили ракетою класу «земля — повітря», випущеної із ЗРК «Бук».

Пізніше група незалежних розслідувачів Bellingcat оприлюднила доповідь, згідно з якою до збиття літака причетний генерал-майор РФ Сергій Дубинський. Водночас, сам Дубінський заперечив свою причетність до катастрофи.

Читайте також статтю: Антон Кориневич: Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію у збитті MH17. А далі починається найцікавіше… 

 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: