Майбутнє тут з нами: Верещук закликає не віддавати дітей у школи в окупації

Майбутнє тут з нами: Верещук закликає не віддавати дітей у школи в окупації
Окуповані території незабаром можуть стати зоною бойових дій
фото з відкритих джерел

На тимчасово окупованих територіях, до їх возз'єднання з Україною, нормального життя не буде

Віцепрем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук закликає батьків із тимчасово окупованих територій не відправляти дітей навчатися до окупантських навчальних закладів. Про це вона написала у своєму Telegram-каналі.

«Звертаюся до батьків з тимчасово окупованих територій: не ведіть дітей вчитись в окупантські навчальні заклади. Переїжджайте на підконтрольну територію. Знаю, що важко. Розумію, без свого житла, без роботи, без друзів дуже важко. Але майбутнє тут з нами, а не там з ними. Трішки терпіння, і все налагодиться. Переживемо і це. Діти потім будуть вдячні», – написала вона.

Міністерка також звернулася до педагогів навчальних закладів усіх рівнів на тимчасово окупованих територіях, щоби ті не працювали на окупантів.

«Просто переїдьте на підконтрольну уряду України територію. Робота тут вам знайдеться. Якщо будете працювати на окупантів, юридичної відповідальності, можливо, ви уникнете. Але вашу кар’єру педагога на цьому буде завершено», – наголосила віцепрем'єр.

Верещук радить усім, хто опинився в окупації, виїхати на підконтрольні Україні території. Адже окуповані території з часом можуть стати зоною бойових дій.

«На тимчасово окупованих територіях, до їх возз'єднання з Україною, нормального життя не буде. Окрім купи юридичних проблем, є ще одна – Україна буде воювати за свої землі: тому тимчасово окуповані території можуть бути зоною бойових дій. Тут ми маємо бути чесними один з одними. Зараз опускається залізна завіса між цивілізацією та дикістю. Багато мешканців на тимчасово окупованих територіях зараз вирішують для себе: з якої сторони паркана вони хочуть опинитись: з цієї або з тієї», – написала вона.

Нагадаємо, раніше президент Росії Володимир Путін підписав указ про пришвидшене навернення до російського громадянства українських дітей. Ще в середині квітня міністерство освіти Російської Федерації зайнялося підготовкою законопроєкту, який дозволить передавати викрадених на території українського Донбасу дітей-сиріт в російські сім’ї.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: