Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Мінекології зробить вільний доступ до геологічних даних – Семерак

  • Розсилка
  До каталогу геологічних даних будуть вносити, зокрема, інформацію про місце проведення робіт або місцезнаходження родовищ корисних копалин - Мінекології зробить вільний доступ до геологічних даних – Семерак
  До каталогу геологічних даних будуть вносити, зокрема, інформацію про місце проведення робіт або місцезнаходження родовищ корисних копалин

  Міністр пояснив, що отримував багато нарікань від потенційних інвесторів і тих, хто працює в цій сфері через розпорошеність та невпорядкованість геологічних даних

  Уряд ухвалив новий порядок розпорядження геологічною інформацією, що передбачає повне оцифрування усієї наявної в Україні геологічної інформації та створення єдиного загальнодоступного каталогу відомостей про неї. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

  За словами міністра, ці нововведення передбачають зменшення регуляторного навантаження на суб’єктів господарювання при розпорядженні геологічною інформацією та спрощення доступу до неї потенційних інвесторів.

  «Ми отримували багато нарікань від потенційних інвесторів і тих, хто працює в цій сфері щодо розпорошеності та невпорядкованості геологічних даних, а також відсутності доступу до них. Сьогодні уряд зробив важливий крок для ухвалення у майбутньому відповідних ефективних управлінських рішень і подальшої лібералізації правовідносин у цій сфері загалом», - пояснив Остап Семерак.

  Передбачається, що Держателем каталогу є Держгеонадра, а його адміністратором – підприємство  «Геоінформ України», що матиме виключні повноваження та відповідальність щодо оцифрування геологічної інформації.  До каталогу будуть передаватися та вноситися такі відомості про геологічну інформацію як її вид (вторинна чи первинна), інформація про власника геологічної інформації, місце проведення робіт або місцезнаходження родовищ корисних копалин, інформація про створення, придбання, передачу права власності на геологічну інформацію або надання права користування  нею.

  При цьому  Остап Семерак уточнив, що розпорядження геологічною інформацією, що має статус «обмеженого доступу» або підпадає під ЗУ «Про доступ до державної таємниці», буде здійснюватися  відповідно до діючого законодавства, так як і відносини з контрагентами, на яких поширюється дія Закону України «Про санкції». 

  Нагадаємо, у червні 2018 року Уряд ухвалив ініційований Мінприроди перший пакет змін щодо спрощення ведення бізнесу та стимулювання інвестицій у галузь надрокористування в Україні.

  Серед головних змін, запропонованих Урядом, - скасування «апробації» при отриманні дозволу на користування нафтогазоносними надрами, запровадження з 2019 року системи електронної подачі документів для його отримання, скасування плати за продовження строку дії дозволу (для нафтогазоносних надр), врегулювання питання щодо сплати вартості геологічної інформації (тепер виключно при наданні дозволу).

  Також, впроваджено експериментальний проект проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами шляхом електронних торгів (прозорий механізм продажу на он-лайн аукціонах в режимі реального часу для необмеженого кола осіб) та адаптовано Національну Класифікацію запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр України до Рамкової класифікації викопних енергетичних і мінеральних запасів і ресурсів (РКООН-2009)

  Нагадаємо, раніше Мінприроди ініціювало створення Робочої групи  з питань реформування відносин у сфері надрокористування, до складу якої увійшли представники профільних міністерств, бізнесу, іноземних представництв, науковці та екологічна громадськість.

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ