Митрополит Софроній: така незалежність, яку пропонує Константинополь, не потрібна Українській церкві

Митрополит Софроній: така незалежність, яку пропонує Константинополь, не потрібна Українській церкві
Митрополит Софроній вважає, що напередодні вручення Томосу українському православ'ю потрібно визначитися - отримавши документ з рук Фанара, стати залежним від Константинопольської патріархії, що набагато гірше, ніж залежність від Москви, або бути вільними

«Якщо справжньої незалежності не буде, то українцям не потрібно ніякого Томосу з рук Константинополя», - йдеться в зверненні Софронія

Митрополит Черкаський і Канівський УПЦ Московського патріархату Софроній сформував свою позицію у зв’язку з отриманням Томосу Україною. Своє звернення він планує незабаром опублікувати  на церковних ресурсах. Про це повідомляє сайт news24ua.

Митрополит Софроній вважає, що напередодні вручення Томосу українському православ'ю потрібно визначитися - отримавши документ з рук Фанара, стати залежним від Константинопольської патріархії, що набагато гірше, ніж залежність від Москви, або бути вільними і незалежними, як інші Помісні православні церкви.

«Якщо справжньої незалежності не буде, то українцям не потрібно ніякого Томосу з рук Константинополя», - йдеться в зверненні Софронія.

Як зазначає ієрарх УПЦ Московського патріархату, миро, що українській церкві будуть пропонувати отримувати з Вселенської патріархії, потрібно варити самостійно. Більш того, Софроній не вважає обов'язковим брати благословення Константинополя на освячення на усі щаблі священства.

Також митрополит вказує на те, що всі архієрейські кафедри, монастирі і общинні храми разом з їх настоятелями та кліром є недоторканною частиною Української православної церкви. У зв'язку з цим всі питання, пов'язані з їх функціонуванням і життям має вирішуватися виключно Священним синодом Української православної церкви, що не повинен бути залежним від зовнішніх вказівок.

«За таку незалежність ми будемо щиро вдячні Константинопольської, як і іншим Помісним православним Церквам, що визнають її  рівноправність. Іншої «незалежності» бути не може і в іншому вигляді вона нам не потрібна», - резюмував Софроній.

Нагадаємо, Об'єднавчий собор зі створення помісної Української православної церкви відбудеться 15 грудня в соборі Святої Софії в Києві.

Нагадаємо, за словами предстоятеля УПЦ КП, патріарха Філарета, в Об’єднавчому соборі візьмуть участь понад 50 архієреїв.

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл вважає, що ієрархи УПЦ МП прийдуть на Об'єднавчий собор попри заборону Онуфрія. 

 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: