Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Пункти пропуску «Каланчак» та «Чаплинка» відновлюють роботу

  • Розсилка
  Пункти пропуску «Каланчак» та «Чаплинка» відновлюють роботу

  Держприкордонслужба продовжить відстежувати ситуацію, що склалася через хімічні викиди з заводу у окупованому Криму

  Контрольні пункти в’їзду-виїзду «Каланчак» та «Чаплинка» на адмінмежі з Кримом, які тимчасово не працювали через небезпечну екологічну ситуацію, що склалася на заводі «Титан», відновлять свою роботу уже 15 вересня.

  Про це повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби України.

  «Завтра, 15 вересня 2018 року, контрольні пункти в’їзду-виїзду «Каланчак» та «Чаплинка» відновлять свою роботу. Операції щодо здійснення пропуску осіб та транспорту через адмінмежу прикордонники Херсонського загону розпочнуть о 10.00», - йдеться у повідомленні.

  Зазначається, що Держприкордонслужба продовжить відстежувати ситуацію. У разі погіршення ситуації і виникнення загрози життю та здоров'ю мирного населення може знову бути прийняте окреме рішення про припинення здійснення пропуску громадян через КПВВ.

  У ДПСУ нагадали, що роботу пунктів пропуску «Каланчак» і «Чаплинка» було тимчасово припинено через небезпечну екологічну ситуацію, що склалася на заводі «Титан» на території ТОТ АР Крим.

  Наразі відомо, що окупований Армянськ готують до режиму надзвичайного стану.

  Сьогодні в окупованому Криму жителі Армянська скаржаться в соцмережах на викиди заводу «Титан». Люди повідомляють, що в Армянську і селі Перекоп навіть при закритих вікнах у будинках у людей сльозяться очі і дере в горлі, в роті присмак сірки. 

  У ніч на 24 серпня в окупованому Росією Криму, в місті Армянськ, де розташований завод «Титан», стався викид невідомої отруйної речовини. Хімічне забруднення через викиди заводу «Титан» було зафіксовано також на Херсонщині.

  Згодом кримський «Титан» призупинив свою роботу, а з Армянська вивезли всіх дітей шкільного та дошкільного віку.

  6 вересня Херсонська ОДА вирішила евакуювати дітей з населених пунктів Каланчацького та Чаплинського районів, які розташовані в зоні впливу виробничої діяльності кримського заводу «Титан», а також провести оздоровлення цих дітей в дитячих оздоровчих таборах області.

  Українська поліція зараз розглядає три версії забруднення повітря в окупованому Криму та на Херсонщині: перша - викиди в атмосферу надлишків сірчистого ангідриду і оксиду сірки були здійснені в зв'язку з неправильною експлуатацією заводів «Титан», «Кримський содовий завод» і «Кримський бромовий завод»; друга - викиди в атмосферу надлишків сірчистого ангідриду і оксиду сірки відбулися через пошкодження резервуарів з відходами на заводах «Титан», «Кримський содовий завод» і «Кримський бромовий завод» під час здійснення військових навчань РФ; третя - викиди в атмосферу надлишків сірчистого ангідриду і оксиду сірки здійснені РФ з метою створення масштабної інформкампанії проти України для дестабілізації обстановки на півдні Херсонщини шляхом організації стихійних мітингів невдоволених екологічною ситуацією місцевих жителів з обох сторін адмінкордону до вимог розблокувати дамбу на Північнокримському каналі і відновити подачу води на тимчасово окуповану територію АР Крим для припинення техногенної катастрофи в регіоні.

  У зв'язку з хімічними викидами в окупованому Криму українські експерти перевірили воду в Чорному морі.  Вміст розчиненого азоту перевищив норму.

  Напередодні у ґрунті біля окупованого Криму експерти виявили перевищення сульфатів.

  Раніше повідомлялося, що через хімічну катастрофу в анексованому Криму на Херсонщині рятувальники обробили содовим розчином 100 кілометрів доріг.

  Перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юсуф Куркчі заявив, що хімічні викиди на кримському заводі «Титан» відбулися внаслідок техногенної катастрофи, яку окупаційна влада хотіла приховати.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ