рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Рада має намір створити Офіс генпрокурора

  • Розсилка
  Генпрокурор Руслан Рябошапка - Рада має намір створити Офіс генпрокурора
  Генпрокурор Руслан Рябошапка

  Прокурори пройдуть атестацію кадровими комісіями для зарахування до новоствореного Офісу і місцевих прокуратур, крім співробітників САП

  Верховна Рада має намір створити Офіс генерального прокурора. За прийняття законопроєкту №1032 за основу проголосували 287 депутатів при мінімально необхідних 226.

  Документ пропонує побудову після проведення атестації прокурорів нової структури у вигляді: Офісу генпрокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур.

  Також надання генеральному прокурору права ліквідовувати і реорганізовувати окружні та обласні прокуратури; ліквідування військової прокуратури, але при цьому встановлення права генпрокурора створювати спеціалізовані прокуратури на правах структурного підрозділу.  Пропонується зменшити максимальну кількість співробітників прокуратури з 15 тис. до 10 тис., надати генпрокурору повноваження затверджувати стратегію розвитку прокуратури, систему оцінки якості роботи прокурорів, порядок вимірювання і регулювання навантаження на прокурорів, розгляду звернень.

  Також будуть надані можливості для всіх кандидатів з вищою юридичною освітою і стажем роботи в сфері права брати участь у відборі на заміщення посад в органах прокуратури, перетворено Національну академія прокуратури в Тренінговий центр прокурорів, підвищено базовий посадовий оклад прокурора з 12 до 15 прожиткових мінімумів (до 29 тис. гривень), встановлено обмеження 25% для максимального розміру річної премії прокурорам.

  Прокурори пройдуть атестацію кадровими комісіями для зарахування до новоствореного Офісу і місцевих прокуратур, крім співробітників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

  Атестація включатиме іспит і співбесіду.

  Особи, які захочуть стати прокурорами при наявності вищої юридичної освіти та стажу роботи в сфері права, повинні будуть пройти відкритий конкурс на вакантні посади.

  До 1 вересня 2021 року пропонується призупинити повноваження кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів і встановлюється, що генпрокурор затверджує порядок проведення відбору кадровими комісіями, визначає порядок заміщення тимчасово вакантних посад прокурорів, призначає осіб на адміністративні посади в Офісі й на посаду керівника обласної прокуратури (за згодою комісії з відбору керівного складу органів прокуратури), визначає порядок розгляду дисциплінарних скарг кадровими комісіями про вчинення прокурором дисциплінарного проступку і здійснення дисциплінарного провадження, визначає порядок прийняття рішення кадровими комісіями за результатами провадження і при наявності законних підстав про накладення на нього дисциплінарного стягнення або рішення про неможливість подальшого перебування особи на посаді прокурора.

  Як повідомлялось, у вівторок Рада прийняла закон про імпічмент президента.

  Нагадаємо, президент Володимир Зеленський пропонувавє створити Офіс генерального прокурора замість Генеральної прокуратури України, ліквідувати Військову прокуратуру і посаду головного військового прокурора.

  Читайте також

  Джерело: Українські новини


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ