Уряд має терміново втрутитися в питання боргів на енергоринку – Енергоспівтовариство

Уряд має терміново втрутитися в питання боргів на енергоринку – Енергоспівтовариство
«Для ширшої відбудови сектор ВДЕ потребуватиме значної фінансової підтримки з обох сторін – від держави та приватних партнерів»
фото з відкритих джерел

Енергоспівтовариство закликало Кабмін терміново вирішити боргову кризу в енергетиці

Кабінет міністрів України має терміново долучитися до вирішення боргової кризи на ринку електроенергії, оскільки фінансові проблеми заважають реалізації потенціалу країни з відновлення енергетичних потужностей та будівництва нової зеленої генерації. Про це йдеться в звіті Секретаріату Енергетичного Співтовариства, яке пропонує декілька рішень для вирішення поточних проблем на енергоринку.

«Уряд має втрутитися у вирішення питання взаємної заборгованості та забезпечити, щоб цей фінансовий тягар не лягав непропорційно на певних учасників ринку», – йдеться в звіті.

Енергоспівтовариство зазначає, що уряд може потенційно вирішити проблему шляхом державної фінансової підтримки або реалізацією програми реструктуризації боргів, щоб використати найшвидші механізми вирішення проблеми.

«Для ширшої відбудови сектор ВДЕ потребуватиме значної фінансової підтримки з обох сторін – від держави та приватних партнерів. Створення ринку, здатного залучати капітал і конкурувати з іншими країнами за розвиток ВДЕ, вимагатиме вдосконалення політичних рамок України щодо ВДЕ», – зазначають в інституції.

(для перегляду – натисніть на документ)

Окрім того, там вказують, що держава має налагодити незалежний механізм нагляду для забезпечення прозорості та справедливості при розрахунку та врегулюванні небалансів за електроенергію з відновлюваних джерел енергії. Також, підкреслює Енергоспівтовариство, держава має посилити законодавчу базу для захисту учасників ринку від свавілля та недоброчесності, що є важливою практикою.

«Це включає перегляд процедур взаємозаліку та забезпечення виконання Укренерго своїх взаємних фінансових зобов'язаннь», – уточнюється в звіті.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявляв, що Україні необхідно займатись децентралізацією енергетики і розвивати відновлювану енергетику, щоб мінімізувати ризики блекауту в країні внаслідок чергових обстрілів енергоінфраструктури російськими військовими.

Водночас галузь зеленої енергетики перебуває в критичному фінансовому становищі через заборгованості минулих років та недоплати в поточному році. Рівень недоплат за 2022 рік знаходиться на рівні 22,7%, за 2023 – на рівні 44,5%.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Google, Microsoft і Nucor співпрацюють у розробці чистої енергії
Google, Microsoft і Nucor співпрацюють у розробці чистої енергії
KSTAR – Корейський надпровідний токамак передових досліджень – встановив свій попередній рекорд у 2022 році
Корейське «штучне сонце» встановлює нові рекорди в гонитві за енергетичним «Святим Граалем»
Тімченко: Для майбутньої стабільності енергосистеми необхідно вкладати інвестиції у вітрові та сонячні електростанції
Будівництво «зелених» електростанцій дозволить далі забезпечувати людей світлом в умовах обстрілів – гендиректор ДТЕК Тімченко
Глава «Укренерго» заявив, що енергетики не бачать проблем із завершення сезону у березні
«Укренерго» повідомило, від чого залежатиме завершення опалювального сезону в Україні
Якщо усунути проблему боргів на ринку, в Україні є сприятливі умови для інвесторів у будівництво генерації, вважає Кудрицький
«Укренерго» назвало перепону для будівництва розподіленої генерації в Україні
Низка українських міст отримала допомогу від США
Низка українських міст отримала допомогу від США
Чи досягне Росія тотального блекауту в Україні: відповідь Галущенка
Чи досягне Росія тотального блекауту в Україні: відповідь Галущенка
Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України
Бізнес назвав умови для збільшення потужностей розподіленої генерації
Кабмін та правоохоронні органи мають перевірити обґрунтованість рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) щодо встановлення інвалідності
Новий закон про мобілізацію. Правоохоронці отримали вказівку перевірити МСЕК – адвокат
Дата публікації новини: