В Одесі судитимуть колишнього слідчого і адвоката, які привласнили 19 чужих квартир у новобудовах
В Одесі судитимуть п'ятьох зловмисників, які на чолі з колишнім поліцейським заволоділи чужими квартирами на мільйони.
Як повідомили у пресслужбі Одеської обласної прокуратури, прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно 3 членів організованої злочинної групи та двох їхніх спільників.
Встановлено, що колишній слідчий поліції, який сам раніше розслідував кримінальні справи, пов'язані з шахрайством з нерухомістю, спланував і втілив у життя свою злочинну схему з присвоєння ряду об'єктів. З цією метою він залучив інших співучасників, у тому числі чинного адвоката.
Схема полягала в тому, що на підставі документів, в які вносилися недостовірні відомості, об'єкти вносилися до Державного реєстру прав на нерухоме майно на підставних осіб, які своєю чергою продавали їх третім особам – людям, які не знали про злочин.
«Потенційними жертвами зловмисників були тільки громадяни, які придбали квартири в новобудовах, але не встигли зареєструвати за собою право власності. Інформацію шахраї отримували з державних електронних реєстрів і від інших учасників ринку нерухомості», – повідомили в прокуратурі.
За даними прес-служби, всього з лютого 2018 року спільники незаконно заволоділи мінімум 10 об'єктами нерухомості в Одесі на загальну суму майже 9 млн грн.
Злочинну групу викрили оперативники Управління стратегічних розслідувань в Одеській області, матеріали справи направлені до суду 29 березня.
У поліції стверджують, що шахраї встигли незаконно придбати значно більше квартир – 19 об'єктів нерухомості, загальною вартістю 27 млн грн. Відзначається, що 36-річний співорганізатор схеми, який раніше працював в правоохоронних органах, отримав повний і безперешкодний доступ до потрібних для шахрайства матеріалів.
Як з'ясувалося, зловмисники проводили певний аналіз об'єктів нерухомості. Зокрема, за допомогою державних електронних реєстрів, відомостей ріелторів і т. д. фігуранти вивчали стан приватизації квартир в будинках, будівництво яких було призупинено, а здача в експлуатацію відбувалася зі значним відхиленням від запланованих термінів.
Надалі учасники ОЗУ підшукувалися об'єкти, фактичні власники яких за них з підприємством-забудовником вже розрахувалися, але ще не оформили право на майно.
Вибравши об'єкт, фігуранти виготовляли підроблені документи, у тому числі нотаріальні (договори пайової участі, купівлі-продажу, довідки з ОСББ, ЖБК тощо), кліше підписів посадових осіб підприємств-забудовників, а також печатки, штампи таких підприємств.
Підшукували спільників, які за грошову винагороду, видавали себе, наприклад, за власника квартири або інвестора, і вводили в оману людей у відповідних держструктурах з видачі потрібних документів. Надалі на цих спільників (підставних осіб) оформлялося житло, а справжні власники позбулися можливості реєстрації за собою права власності.
Потім за допомогою представників агентств нерухомості зловмисники квартири продавали людям, які поняття не мали, що мають справу з шахраями.
Тим часом, у Вінниці працівника банку підозрюють у привласненні пів мільйона гривень із депозитних рахунків клієнтів. 32-річний місцевий житель постане перед судом.
Коментарі — 0