рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  «Україна – Канада: чим торгуватимемо?»

  • Прес-конференція
  • Учасники: Вероніка Мовчан
  • Розсилка

  Україна в експорті своїх товарів до Канади відновила до кризового періоду 2014 року. Зараз експорт зріс на 75%. Минулого року сума експорту була на рівні 29 млн дол США. Загальний експорт України становить 30 млрд дол. Угода про зону вільної торгівлі з Каенадаою дасть можливість українським експортерам ще більше заходити на канадійський ринок. Про це розповіла Вероніка Мовчан, директор з наукової роботи, керівник Центру економічних досліджень Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, під час прес-конференції в прес-центрі Главкома.

  Угода про Зону вільної торгівлі з Канадою важлива для України, якщо дивитися на певні сектори.

  «Зараз Україна за результатами чотирьох кварталів 2017 року, то експорт в Канаду зріс на 75%, хоча угода ще тільки запрацює  з 1 серпня 2017 року.  Зараз відновили рівень експорту до Канади до кризового періоду. Активно експортуємо товари харчової промисловості, зокрема зростає експорт меду. Також в Канаду Україна зараз везе продукцію машинобудування, обладнання, запчастин. У 2016 році різко зросли об’єми експорту запчастин для залізничного транспорту, а в цьому році підтягнулася експорт запчастин інших видів транспорту. Минулого року сума торгівлі була 29 млн дол. США, цього року відбулося зростання на 75%, то буде 60 млн длолраів США. Для порівняння в ЄС   - 13 млрд доларів США. Загалом український експорт становить понад 30 млрд доларів США», - розповідає Мовчан.

  Угода передбачає скасування ввізних мит з обох сторін приблизно на 98%.

  «Але з того і того боку будуть виключення. В першу чергу – це стосуватиметься сільського господарства. Канада продовжує захищати деякі чутливі для неї сфери, зокрема це зернові та продукція тваринництва – молоко, м'ясо птиці. Але для України це не страшна новина. Адже зернові ми експортуємо по всьому світу, найбільше веземо до Азії та Африки. Україна теж ввела тарифні квоти на свинину та сало. Ми виключили цукор х угоди, тобто ми не будемо безмитно везти або в рамках тарифних квот. В Україні цукор найбільш захищена газель. У нас є тарифна квота в рамках СОТ на цукор, у нас найвищий відсоток ввізного мита на цукор і в нас є тарифна квота з ЄС. Тобто цукор для нас – це стратегічна річ, тому ми його і захищаємо», - продовжує Мовчан. 

  За її словами, нині ми завозимо з Канади більше, ніж експортуємо. Основна позиція – мінеральні продукти, продукти хімічної промисловості та машинобудування. Нам важлива остання позиція - машинобудування, бо нам треба міняти свою промисловість і завозити нове обладнання.

  За угодою ЗВТ очікується перехідний період до семи років.

  Економіст назвала відмінність зони вільної торгівлі України з Канадою та ЄС

  В угоді про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою буде взаємне визнання оцінки відповідності. У ній не йдеться про взаємне визнання стандартів чи гармонізації як в угоді про ЗВТ з ЄС.

  В Угоді ЗВТ Україна – Канада підкреслена співпраця в рамках технічного регулювання і визнання оцінки відповідності . « В угоді не йдеться про взаємне визнання стандартів чи гармонізації як в угоді про ЗВТ з ЄС. Там говориться про можливість взаємного визнання відповідності. Це значить, що оцінку відповідності провів акредитований орган в Україні, вона може бути визнана в Канаді. Це значно спрощує процедури. Канада має багато угод про визнання відповідності  з ЄС, тобто треба возити в ЄС і там підтверджувати відповідність», - говорить Мовчан.

   Автоматично з 1 серпня це не запрацює, але це буде процес повідомлення: Україна повинна надати інформацію, щоб була проведена верифікація того, що органи працюють відповідно до міжнародних правил та стандартів.

  Окрім того, ця угода дає можливість доступ взаємних державних закупівель.

  Пропонуємо також переглянути запис прес-конференції
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ