Вступна кампанія 2016 у виші для кримчан була краще організована, аніж минулого року
Згідно нової процедури абітурієнти з окупованого Криму складали тільки три іспити – з української мови, з історії України, з профільного предмету. 151 особа зарахована за спрощеною процедурою так званою кримською квотою на державний бюджет.
Цього року вступ для кримчан був за спрощеною процедурою, аніж це відбувалося в попередній вступній кампанії. Окрім того відродився Таврійський національний університет ім.. Вернадського, першим ректором якого став Володимир Казарін. Всього за спрощеною процедурою зараховано 151 особу на державний бюджет. Про це повідомив Тарас Березовець, засновник проекту Free Crimea під час прес-конференції в прес-центрі Главкома
«Нагадаю, що окупанти в Криму злили до купи кілька навчальних закладів різних за напрямками. І тепер там є кримський федеральний університет», - каже Березовець.
Згідно нової процедури абітурієнти з окупованого Криму складали тільки три іспити – з української мови, з історії України, з профільного предмету. 151 особа зарахована за спрощеною процедурою так званою кримською квотою на державний бюджет.
«Вступна кампанія для кримчан почалася з новим міністром освіти Лілією Гриневич. Новий міністр освіти доклала всіх зусиль, аби цьогорічна вступна кампанія для мешканців окупованого півострова була легкою і практично безперешкодною. Так 1 червня були створені освітні центри «Крим – Україна», які існували у Києві, Львові, Миколаєві, Херсоні, Дніпрі, Запоріжжі. У цих містах найбільше проживає кількість вимушених переселенців з Криму», - продовжує засновник проекту Free Crimea.
Міністерство освіти й науки визначило 12 вишів України, куди студенти могли вступити за так званою кримською квотою на державний бюджет. Це Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, Запорізький національний університет, Чорноморський державний університет ім.. П. Могили, Харківський національний технічний університет сільського господарства ім.. Василенка, Національний університет «Львівська політехніка», Львівський навчально-науковий інститут ДВИШ «Університет банківської справи», Херсонський державний університет, Херсонський національний технічний університет, Херсонська державна морська академія, Таврійський національний університет ім.. Вернадського (Київ), Київський національний економічний університет ім. В.Гетьмана, Дніпровський державний аграрно-економічний університет.
За словами Березовця, Міністерство освіти й науки пішло на зустріч кримчанам і квотні місця давали не тільки 12 згаданих вишів, а й ті, котрі не ввійшли в список, зокрема, КНУ ім. Шевченка.
Пропонуємо також переглянути запис прес-конференції «Освіта у режимі окупації. Підсумки вступної кампанії 2016» за участі Володимира Казаріна, доктор філологічних наук, професор, ректор Таврійського національного університету (Київ); Сергія Мокренюка, голова ГО "Євромайдан-Крим";Тараса Березовця, засновник проекту Free Crimea, Григорія Бойка, заступник директора Департаменту вищої освіти МОНУ.
Коментарі — 0