Футбольні клуби України отримали список вимог для поновлення тренувань

Футбольні клуби України отримали список вимог для поновлення тренувань
Футболісти першолігового івано-франківського «Прикарпаття» не дочекаються, поки їх допустять до тренувань
Фото - ФК «Прикарпаття»

У клуби розіслали медичний протокол

Починаючи з 11 травня, коли почнеться поступове пом'якшення карантину, викликаного пандемією коронавірусу, в Україні будуть дозволені тренування в командних видах спорту, але суто для професійних команд і на закритих базах.

Це входило в початковий план уряду щодо виходу з карантину. Відзначимо, що на другому етапі пом'якшення допускається проведення спортивних змагань, в яких беруть участь не більше 50-ти осіб.

Тож якою буде процедура допуску до занять? Розуміння дає розісланий клубам українською Прем’єр-лігою і Професійною футбольною лігою медичний протокол.

Перше і найважливіше: до початку тренувань клуби мають провести тестування на коронавірус шляхом ПЛР-діагностики. Тести повинні здати всі, хто бере участь у тренувальному процесі: гравці, тренери, клубний персонал. У разі позитивного тесту на Covid-19 клубам буде наказано повідомити про це в спортивно-медичний комітет Української асоціації футболу.

Крім того, кожен футбольний клуб зобов’язується призначити відповідальну особу за дотримання протиепідеміологічних заходів. Цей співробітник клубу має провести роз’яснювальну роботу в клубі з інформування про можливі симптоми хвороби і дотримання гігієнічних заходів.

Протокол просить клуби не перебувати довго в приміщеннях, а в разі знаходження в приміщенні його площа повинна бути з розрахунком 10 кв. м. на одну людину. У випадку з приміщеннями загального користування (роздягальні, душові) слід дотримуватися відстань не менше двох метрів між гравцями. При можливості двері між приміщеннями варто тримати відкритими, щоб мінімізувати контакт з дверними ручками.

Перед початком кожного тренування протокол просить клуби проводити медичне обстеження і стежити за об’єктивними показниками гравців і персоналу: найперше температури тіла кожного футболіста і члена персоналу, задіяного в тренувальному процесі.

Стосовно дезінфекції, то їй відведена окрема роль. Дезінфікуючий засіб має бути перед кожним приміщенням або в ньому. Обробку інвентарю для тренувань (м’ячі, стійки тощо) слід проводити до тренувань і після тренувального дня. Тренажерами можна користуватися в кухонних рукавичках та в медичних масках.

Нагадаємо, що усі футбольні змагання в Україні були припинені в березні у зв'язку з пандемією коронавірусу. Клубам ґарантували принаймні два тижні на підготовку перед поновленням матчів. 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: