Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Українську шахістку Наталію Жукову дискваліфікували на три місяці

  • Розсилка
  Українську шахістку Наталію Жукову дискваліфікували на три місяці

  Наша шахістка підозрювала суперницю в нечесній грі на чемпіонаті Європи

  Через два роки після жіночого чемпіонату Європи в Чаква і гучного скандалу, пов'язаного з підозрами в нечесній грі румунської шахістки Міхаели Санду, історія продовжилася.

  Нагадаємо, 32 учасниці турніру підписалися під відкритим листом з проханням затримувати трансляцію партій в інтернеті, з них п'ятнадцять в наступному посланні згадали ім'я Санду, фактично звинувативши її в чітерстві. Румунка очолювала гонку після п'яти турів, потім ще трохи протрималася в групі лідерів, а після того, як піднявся шум і  було відключення її партій з прямої трансляції, провалила кінцівку чемпіонату.

  Серед тих, хто був ініціатором листа була українська шахістка Наталія Жукова.

  Після закінчення турніру Санду подала скаргу в комісію ФІДЕ з етики. Та провела розслідування за допомогою представників антічітерскої комісії і тепер  винесла рішення.

  Всі п'ятнадцять шахісток винні в порушенні статті 2.2.11 етичного кодексу ФІДЕ. Вони "необачно і невиправдано звинуватили Міхаелу Санду в чітерстві, чим травмували і дискредитували її репутацію чесної шахістки".

  Як покарання Наталії Жукової заборонили три місяці грати в будь-яких турнірах. Але: "Покарання призупинено на один рік, за умови, що Жуков не буде знову викрита в безвідповідальному і невиправданому звинуваченні когось із інших шахістів протягом цього року".

  Українка була головною рушійною силою протесту в Чаква, проте після закінчення чемпіонату розповіла, що оформити прохання в письмовому вигляді від неї зажадав головний суддя, інакше ніяких заходів він робити не збирався:

  "Можливо, вони сподівалися, що я не захочу витрачати час на складання тексту. І дійсно, я б із задоволенням віддала перевагу тільки готуватися до партії, але, на жаль, у мене не залишилося вибору", - сказала Жукова.

  До речі, чемпіонат Європи 2015 року виграла саме Наталія Жукова.

  Джерело: segodnya.ua

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ