Гран Прі США. Хемілтон виграв гонку, а Mercedes - кубок конструкторів

Уже за тиждень Льюїс може стати чемпіоном світу

Льюїс Хемілтон напередодні виграв кваліфікацію в Остіні, завоювавши 11-й поул у сезоні та 72-й у кар'єрі. Британець у суботу не дав шансів головному конкуренту у боротьбі за титул – Себастьяну Феттелю.

Після здобутого поулу почалися розмови, що Хемілтон може гарантувати собі титул в особистому заліку, а команда Mercedes AMG перемогу у Кубку конструкторів. Льюїс гарантував би перемогу у чемпіонаті, якби після гонки в Остіні його перевага над Себастьяном Феттелем склала 75 очок. А команді Mercedes вистачило б і переваги у 129 очок над Ferrari, щоб гарантувати перемогу у чемпіонаті.

Старт у гонці краще вдався Феттелю, який швидше зреагував на зелені вогні та випередив Хемілтона у боротьбі за перше місце, увійшовши у перший поворот лідером. Цей дует досить швидко від’їхав від Вальттері Боттаса, Даніеля Ріккардо та Кімі Райкконена, зосередившись на протиборстві між собою. Льюїс досить швидко наздогнав Себа, а на 6-му колі навіть повернув лідерство, скориставшись системою DRS. Крім того, британець за наступні три кола відірвався на дві секунди.

Хемілтон утримував комфортну перевагу до середини гонки. Поки не сталася несподіванка у вигляді прориву Макса Ферстаппена на перше місце. І це при тому, що нідерландець стартував 16-м через різноманітні штрафи. Щоправда, Льюїс уже на той момент побував на піт-стопі, а Макс – ні. Звичайно, що на новій гумі британець доволі швидко випередив суперника та повернув лідерство. Феттель на 28-му колі програвав Хемілтону майже чотири секунди.

dmw7hx6w0aa01t9

Після половини гонки стало зрозуміло, що у Хемілтона відібрати перемогу в Остіні може тільки форс-мажор. Якого, втім, не сталося. І Льюїс ще на крок наблизився до чемпіонства. Оформити яке у Сполучених Штатах не вийшло, адже Феттель ще зберігає теоретичні шанси на першу позицію у загальному заліку.

Феттель, до речі, на Гран Прі США вирішив спробувати план «Б», заїхавши на другий піт-стоп та отримавши свіжу гуму на короткий відрізок на фініші гонки. Себастьян з боями відвоював третє місце у Боттаса, після чого Райкконен пропустив німця, аби той спробував за п’ять кіл наздогнати Хемілтона. Та відриву у 14 секунд Льюїсу вистачило з головою.

Ферстаппен, пройшовши Боттаса, на останніх колах шалено намагався відібрати у Райкконена подіум, що у нього вийшло буквально за два повороти до фінішу. А далі сталася маленька трагедія для нідерландця. У нього відібрали подіум уже після завершення гонки. Він отримав 5-секундний штраф. І Райкконен повернувся на третю сходинку.

Отож, Mercedes AMG Petronas завойовує Кубок конструкторів у 2017 році, а от доля чемпіона світу може вирішитися вже у Мексиці рівно за тиждень.

В очки в Остіні також потрапили Естебан Окон, Карлос Сайнс, Серхіо Перес, Феліпе Маса та Даніїл Квят.