Українці за кордоном: Герун переміг «Реал», Гладир вийшов у старті, Агафонов провів черговий потужний матч

Володимир Герун

Наші легіонери провели чергові матчі у закордонних першостях

Головною сенсацією 12 туру чемпіонату Іспанії стала перемога «Бреогана» над «Реалом» (84:71). Команда бігмена збірної України Володимира Геруна вдома здолала одного з грандів, а наш гравець, вийшовши у старті, відіграв 24 хвилини, набрав 6 очок (3/9 двоочкових), зробив 7 підбирань (2 у нападі), 2 перехоплення та 1 передачу при 1 фолі (РЕ 8).

Ще одним несподіваним результатом стала поразка лідера чемпіонату «Барселони», у складі якої виступає Артем Пустовий. Центровий української збірної отримав 8 хвилин ігрового часу у виїзному матчі проти «Унікахи» (73:78), набрав 8 очок (3/6 двоочкових, 2/2 штрафних) та зробив 1 підбирання у нападі при 2 фолах (РЕ +4).

Також не зміг виграти свій матч В’ячеслав Кравцов, «Бургос» якого вдома поступився «Валенсії» (77:87). Капітан збірної України, вийшовши з лави, відіграв 17 хвилин, набрав 8 очок (4/5 двоочкових), зібрав 5 підбирань (3 у нападі) та зробив 1 передачу при 2 втратах та 1 фолі (РЕ +10).

А ось «Гіпускоа» В’ячеслава Боброва переміг, здолавши у виїзній грі «Андору» – 87:76. Форвард української збірної отримав лише 12 хвилин, за які встиг відзначитись 4 очками (2/2 двоочкових), 2 підбираннями (1 в нападі), 1 блок-шотом та 1 перехопленням при 5 фолах та 2 втратах.

«Барселона» продовжує лідирувати у турнірній таблиці з 10 перемогами у 12 матчах, «Бургос» йде 14-м, вигравши 4 матчі, «Бреоган» з 3 перемогами в 11 поєдинках посідає 16 місце, а «Гіпускоа» замикає турнірну таблицю, вигравши 3 з 12 матчів регулярного чемпіонату.

Олександр Липовий допоміг грецькому «Промітеасу» вдома перемогти «Аріс» – 71:61. Українець вийшов у старті, відіграв 26 хвилин, набрав 8 очок (1/2 двоочкових, 2/4 триочкових, 0/2 штрафних), зробив 3 підбирання (1 в нападі), 1 передачу та 1 перехоплення при 2 втратах та 1 фолі (РЕ +8). Промітеас піднявся на 5 місце з 6 перемогами у 9 матчах.

Сергій Гладир отримав місце в старті «Монако» в матчі проти «Діжона» і допоміг своїй команді перемогти з рахунком 89:71. Вийшовши в старті, Гладир відіграв 17 хвилин, набрав 11 очок (3/5 триочкових, 2/3 штрафних), зробив 2 підбирання та 2 передачі при 2 фолах (РЕ +14). Наразі «Монако» знаходиться поза зоною плей-офф, посідаючи лише 11 місце з 6 перемогами в 13 матчах.

Захисник збірної України Іссуф Санон отримав найбільші хвилини у складі словенської «Олімпії» в матчі 9 туру національної першості проти «Геліос Санс». Українець відіграв 27 хвилин, набрав 8 очок (2/3 двоочкових, 1/4 триочкових, 1/2 штрафних), зробив 5 передач, 3 підбирання (1 в нападі), але припустився 7 втрат. Рейтинг ефективності українця склав +7, а його команда опустилася на другу сходинку в турнірній таблиці, зазнавши третьої поразки в 9 матчах словенської першості.

Повернувся до гри після травми розігруючий збірної України Денис Лукашов, але у матчі Ліги ВТБ проти латвійського ВЕФа відіграв лише 25 секунд. Команда Лукашова перемогла (75:67). «Єнісей» наразі посідає 9 позицію в таблиці з 4 перемогами в 11 поєдинках.

Ще один захисник національної збірної України Богдан Близнюк не врятував свій «Бней Гарцлія» від поразки в матчі проти «Маккабі» (77:87). Відігравши 23 хвилини у виїзному матчі, Близнюк набрав 10 очок (2/4 двоочкових, 2/3 триочкових), зробив 2 підбирання та 1 перехоплення при 1 фолі та 1 втраті (РЕ +9). Команда українця йде на 9 місці в таблиці з 3 перемогами у 9 матчах.

Черговий потужний у матч у складі угорського ЗТЄ провів українській бігмен Андрій Агафонов, який у матчі проти клубу ДЕАК відіграв 33 хвилини, набрав 24 очки (9/14 двоочкових, 0/1 триочкових, 6/6 штрафних), зробив 7 підбирань (2 у нападі) та 2 блок-шота при 3 втратах та 1 фолі (РЕ +27). Його партнер по команді та співвітчизник Дмитро Глєбов зіграв менш вдало і за 16 хвилин на паркеті набрав 2 очка (1/2 двоочкових, 0/2 штрафних), зробив 2 підбирання (1 в нападі) та 1 передачу при 2 фолах (РЕ -1). Команда українців програла на виїзді з рахунком 72:91 і опустилася на 6 місце в таблиці з 6 перемогами у 10 матчах.

Український форвард Віталій Коваленко зазнав поразки у складі «Сталі». Команда нашого легіонера на виїзді програла клубу «Арка» в матчі чемпіонату Польщі, а Коваленко, відігравши 11 хвилин, набрав 3 очка (0/1 двоочкових, 1/2 триочкових) та зробив 2 підбирання при 2 втратах та 1 фолі (РЕ +1). «Сталь» опустилася на 4 місце в таблиці, маючи в активі 7 перемог у 10 матчах.

Свій другий матч у другому іспанському дивізіоні провів Клим Артамонов, який не врятував «Араберрі» від поразки в матчі проти «Льєїди» – 73:89. Артамонов у домашній грі відіграв 15 хвилин, набрав 6 очок (0/1 двоочкових, 2/3 триочкових), зробив 4 підбирання та 4 передачі при 1 фолі (РЕ +11). Команда українця наразі посідає 13 місце з 5 перемогами та 8 поразками.