Парафії та церкви, які перейшли до Помісної церкви України у Вінницькій області (оновлюється)
Перелік церков та парафій на Вінниччині, які приєднуються до нової церкви
15 грудня в Україні утворили Помісну церкву. 6 січня митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній отримає в Константинополі Томос від Вселенського Патріарха Варфоломія.
На Вінниччині священники та парафії не очікують на подію та оголошують про свій перехід до Об'єднаної церкви України.
17 грудня митрополит Симеон оголосив про перехід до новоствореної Помісної церкви України. До об'єднаної церкви він приєднався разом з парафіянами та Свято-Преображенським кафедральним собором у Вінниці.
19 грудня перейшла парафія храму святої великомучениці Параскеви села Тютьки Вінницького району та села Рівець, де править один священник отець Іван Просяновський.
19 грудня про перехід оголосила парафія с. Коло-Михайлівки Вінницького району на чолі з архімандритом Дорофеєм.
23 грудня перейшла парафія скельного Свято-Троїцького храму у Вінниці, який розташований у колишньому командному бункері радянської армії. Очолює її протоієрей Олексій Волков.
23 грудня свій вибір на користь Православної Церкви України зробила громадахраму Різдва Пресвятої Богородиці с. Махнівка Козятинського району. Ініціатива переходу тут належала самій громаді, яку підтримав настоятель протоієрей Андрій Кіпер.
23 грудня громада храму ікони Божої Матері «Всіх скорботних радості», що розташований у головному корпусі Вінницького обласного психоневрологічного диспансеру, разом зі своїм настоятелем протоієреєм Анатолієм Аксанюком висловила бажання приєднатися до Православної Церкви України.
23 грудня на зборах парафії у с. Сальник Калинівського району вирішили приєднатися до ПЦУ разом з протоієреєм Георгієм Дончаком.
23 грудня у селі Гущинці Калинівського району паства перейшла до Помісної церкви разом із настоятелем протоієреєм Олегом Кожушним.
27 грудня парафіяни Свято-Покровського храму с. Блажіївка Козятинського району разом із настоятелем протоієреєм Олегом Соць одностайно прийняли рішення залишити юрисдикцію УПЦ МП і приєднатися до Православної Церкви України.
29 грудня громада села Сокиринці Вінницького району вирішила приєнатися до Православної церкви України, попри незгоду настоятеля храму.
30 грудня після Божественної літургії у храмі святителя Миколая с. Непедівка Козятинського району відбулися збори місцевої релігійної громади. Після обговорення і обміну думками відбулося голосування. Усі парафіяни разом із настоятелем протоієреєм Віктором Боднарем одноголосно обрали Помісну Православну Церкву України.
9 січня релігійна громада Свято-Михайлівського храму с. Перемога Козятинського району прийняла рішення про перехід з юрисдикції УПЦ Московського патріархату до Православної Церкви України.
Напередодні свята Різдва Христового відбулися збори й у громаді храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Пузирки Козятинського району. На зборах було прийняте рішення про приєднання до Православної Церкви України. Колишній настоятель ієрей Вадим Яковенко не підтримав одностайного рішення своєї пастви, тому духовну опіку громади с. Пузирки покладено на протоієрея Віктора Боднаря.
11 січня перейшли до ПЦУ парафіяни храму святого великомученика Димитрія Солунського с. Будне у Шаргородському районі.
11 січня приєдналися до Помісної церкви України прихожани Свято-Миколаївського храму с. Зведенівка (Попелівка) у Шаргородському районі.
11 січня про своє рішення приєднатися до Православної Церкви України оголосили парафіяни храму архістратига Божого Михаїла у с. Комарів Вінницького району.
13 січня своїм правом визначитися щодо підлеглості у канонічних та організаційних питаннях скористалася церковна громада Успенського храму с. Степанівки Вінницького району. Всі учасники зібрання одноголосно підтримали вибір на користь Православної Церкви України.
Представники Київського патріархату та Автокефальної церкви України після об'єднавчого собору 15 грудня офіційно розпустили свої структури та повним складом увійшли до Помісної Церкви України.
Коментарі — 0