Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Росія втратила зв’язок з телескопом на орбіті Землі

  • Розсилка
  <p>&laquo;Радіоастрон&raquo; - перший за останні десятиліття російський космічний проект, націлений на фундаментальні дослідження Всесвіту</p> - Росія втратила зв’язок з телескопом на орбіті Землі

  «Радіоастрон» - перший за останні десятиліття російський космічний проект, націлений на фундаментальні дослідження Всесвіту

  Науковці провели вже три позаштатних сеанси зв'язку

  Російські засоби наземного спостереження втратили зв'язок з космічним телескопом «Радіоастрон», який веде наукові спостереження на орбіті Землі вже восьмий рік. Про це Газеті.Ru повідомив член-кореспондент РАН Юрій Ковальов, керівник наукової програми «Радіоастрон».

  В ході штатного сеансу зв'язку, який відбувся 10 січня не була отримана відповідь з супутника. «З того моменту було проведено вже три позаштатних сеанси зв'язку за допомогою антен в Уссурійську і Ведмежих озерах, і фахівцям НВО ім Лавочкіна поки не вдалося зв'язатися із супутником», - пояснив Ковальов.

  Позаштатні сеанси зв'язку зазвичай проводяться в тих рідкісних випадках, коли в ході штатних сеансів на борт телескопа не вдається передати циклограму, тобто набір команд, що керують ним під час наукових спостережень.

  На початку сеансу зв'язку з Землі дається команда на включення бортового передавача і в четвер, 10 січня, включення не відбулося. Однак, незважаючи на відсутність передачі телеметричної інформації і керуючих команд, вченим вдалося провести сеанси передачі наукової інформації, які підтвердили, що апарат скоріше «живий».

  У колективі «Радіоастрон» визнають серйозність виниклої проблеми, оскільки зв'язок із супутником не вдається встановити вже протягом декількох сеансів зв'язку поспіль. Причина, з якої зник зв'язок, поки не встановлена.

  «Радіоастрон» - перший за останні десятиліття російський космічний проект, націлений на фундаментальні дослідження Всесвіту. Телескоп був запущений 18 липня 2011 року з космодрому Байконур ракетою «Зеніт». Він знаходиться на еліптичній орбіті з висотою апогею близько 350 тис. км.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ