У Грузії відсьогодні діє заборона на одноразові поліетиленові пакети
Нова заборона визначена технічним регламентом правил регулювання пластикових, а також біодеградуйованих і компостованих пакетів
У Грузії з 1 жовтня з метою зниження забруднення навколишнього середовища забороняється виробництво, імпорт і реалізація оксоградуйованих поліетиленових пакетів товщиною менш ніж 15 мікрон. Відповідні зміни внесені в законодавство країни, передає в понеділок, 1 жовтня, Інтерфакс-Україна.
Зокрема, нова заборона визначена технічним регламентом правил регулювання пластикових, а також біодеградуйованих і компостованих пакетів, який був затверджений розпорядженням уряду Грузії.
Згідно з технічним регламентом, в рамках зеленої економіки і нової політики охорони навколишнього середовища, з 1 квітня 2019 року в Грузії буде заборонено виробництво, імпорт і реалізація поліетиленових пакетів будь-якої товщини.
При цьому на території країни можна буде виробляти, імпортувати і реалізувати тільки відповідні стандартам Грузії біодеградуйовані і компостовані пакети.
Як повідомляється, використання поліетиленових пакетів є проблемою глобального масштабу. У багатьох країнах, у тому числі і в Грузії, значно зросло споживання пакувального матеріалу, виробленого із пластику, що створює серйозну проблему навколишньому середовищу.
Як відомо, поліетиленові пакети не підлягають біологічній деградації, їхній період розкладання - понад 100 років. Відразу після використання поліетиленові пакети перетворюються у відходи, які згодом викликають забруднення ґрунту і води. Великою проблемою є і те, що не відбувається повна переробка пластикових відходів.
Коментарі — 0